Reklama

Reklama

Róża w świecie modelingu

Chodzenie po wybiegu i bycie oglądaną przez innych było dla mnie nie do pomyślenia - mówi Róża Kopczyńska, jedna z finalistek światowego finału Konkursu Elite Model Look 2005. - Teraz strasznie mi się to wszystko podoba i cieszę się, że poszłam wtedy na casting - wspomina.

Dlaczego wybrałaś drogę modelingu? Czy "od zawsze" o tym marzyłaś, czy stało się to trochę przypadkiem - poszłaś na casting w centrum handlowym spróbować swoich sił i tak się to dalej potoczyło?

Na casting do Elite poszłam wraz moją przyjaciółką i obydwie dostałyśmy się do finału toruńskiego. Tak naprawdę nigdy nie zastanawiałam się nawet nad zostaniem modelką. Oglądałam oczywiście sesje i pokazy, ale nigdy jakoś specjalnie mnie to nie pociągało. Teraz strasznie mi się to wszystko podoba i cieszę się, że poszłam wtedy na casting.

Reklama

Jakie miałaś trudności związane z występem w konkursie?

Moim podstawowym problemem była nieśmiałość. Chodzenie po wybiegu i bycie oglądaną przez innych było dla mnie nie do pomyślenia. Na szczęście mam wspaniałą przyjaciółkę, która pomogła mi się przełamać. Drugi mój problem to garbienie się, niestety tego nie zwalczyłam do dziś.

Jakie masz wspomnienia po finale w Szanghaju? Czy mogłabyś opisać jak wyglądał finał, przygotowania - od momentu jak przyleciałaś do Szanghaju?

Mam bardzo miłe wspomnienia z finału. Kiedy wylądowałyśmy, czekali już na nas reporterzy. Byłam bardzo skrępowana, ponieważ nie przywykłam do kamer i wywiadów. Następną niespodzianką był dla nas hotel - nie spodziewałyśmy się takiego luksusu. Codziennie wstawałyśmy o godzinie ósmej, szłyśmy na śniadanie, od godziny dziesiątej zajęcia z przerwą na obiad. Po kolacji zazwyczaj maiłyśmy czas wolny, czasami dodatkowe spotkanie organizacyjne. Trzy dni naszego wyjazdu organizatorzy przeznaczyli na zwiedzanie - oceanarium, słynnej wieży telewizyjnej oraz mnóstwa sklepów. Podczas wyjazdu zostałam wybrana wraz z kilkoma innymi dziewczynami do "China Fashion Awards", gdzie miałyśmy okazję spotkać Natalię Vodianovą. Przed finałem bardzo się stresowałyśmy, ale na szczęście wszystko dobrze poszło i byłyśmy bardzo zadowolone z efektu końcowego. Następnego dnia mogłyśmy oglądać się już w chińskiej telewizji.

Co już osiągnęłaś i czego się spodziewasz w dalszej karierze, jakie masz plany?

Największym osiągnięciem było dla mnie wygranie konkursu Elite w Polsce oraz dostanie się do finałowej15 w Szanghaju. W chwili obecnej nie mam jeszcze sprecyzowanych planów, ale raczej nie wiążę mojej przyszłości z modelingiem. Chciałabym, żeby praca modelki pozwoliła mi wyjechać za granicę i tam studiować.

Czy poważnie wiążesz swoją przyszłość z zawodem modelki?

Raczej nie... Najważniejsze jest dla mnie skończenie studiów. Wiem, że jako modelka mogę pracować do 25. roku życia, więc trzeba umieć robić coś jeszcze.

Jak jesteś odbierana w swoim środowisku? Czy rówieśnicy traktują cię jak "gwiazdę", czy pozostajesz dla nich tą samą Różą sprzed konkursu?

Nie mają powodu, żeby traktować mnie jak gwiazdę Dla moich przyjaciół jestem taka sama, tylko nauczyciele od czasu do czasu bywają niemili.

Jak dbasz o swój wygląd, czy stosujesz jakąś dietę, uprawiasz sport?

Nie, nie stosuję żadnej diety, a jedynym sportem jaki uprawiam jest bieganie na lekcjach wf-u w szkole. Zawsze byłam szczupła i nie miałam problemów z tyciem.

Co zmieniło się w twoim życiu po konkursie?

Myślę, że pozbyłam się bariery językowej, poznałam wielu wspaniałych ludzi. Stałam się zdecydowanie bardziej otwarta na nowych ludzi. No i bardzo polubiłam podróże.

Jakie masz zainteresowania, jak spędzasz wolny czas?

Interesuję się wieloma rzeczami, ale w szczególności pociąga mnie malarstwo. W przyszłości chciałabym studiować sztuki piękne. Kocham zwierzęta i czas spędzany na spotkaniach z przyjaciółmi oraz spacery. Jak każda nastolatka lubię czasem pochodzić po sklepach, żeby pooglądać ciuchy i kosmetyki. Moim ulubionym przedmiotem w szkole jest plastyka, ponieważ mogę rozwijać moje zainteresowania związane z malarstwem.

Róża Kopczyńska - druga finalistka zeszłorocznej edycji konkursu Elite Model Look, twierdzi, że jest zwyczajną nastolatką z Torunia, która kocha zwierzęta i spotkania z przyjaciółmi. Podczas pobytu z Szanghaju wraz z kilkoma innymi finalistkami ze świata, była gościem na gali "China Fashion Awards". Podczas Tygodnia Mody w Mediolanie brała udział w prezentacji takich sław jak Calvin Klein czy Luca Berti.

Przeczytaj informację o tegorocznej edycji konkursu Elite Model Look

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Elite Model Look | casting | Róża

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje