Reklama

Rzeczy, których nie kupisz za żadne pieniądze

Wydaje się, że pieniądze są kluczem do wszystkich dobrych i wartościowych rzeczy. Ale stare przysłowie pszczół mówi: za pieniądze szczęścia nie kupisz.

Wydaje się, że pieniądze są kluczem do wszystkich dobrych i wartościowych rzeczy. Ale stare przysłowie pszczół mówi: za pieniądze szczęścia nie kupisz.

Nie kupisz też szczerości, radości i poczucia bliskości z drugim człowiekiem. Mając to na uwadze, pamiętajmy w okresie nadchodzących świąt o rzeczach, które nie kosztują, a są jednocześnie bezcenne.

Czas spędzony z dziećmi

Bycie obok dorastającego dziecka, pomaganie mu nawet w najprostszych czynnościach to jeden z przywilejów bycia dorosłym. Dostarcza czystej niezmąconej radości.

Dzień spędzony na nicnierobieniu

Od czasu do czasu narasta w tobie napięcie, które domaga się porzucenia codziennych aktywności i chociaż wycofania się z życia nawet tylko na parę chwil. Spróbuj spędzić jeden dzień w pidżamie, oglądając jakieś śmieszne filmy na wideo, racząc się ulubionym przez ciebie jedzeniem, wyłączywszy telefon komórkowy i z listą rzeczy do zrobienia poza zasięgiem wzroku. Świadomie ogłaszaj dzień wewnętrzny, byś mógł z pełną energią zajmować się wyzwaniami kolejnych dni.

Reklama

Poczuj się zdrowo, poczuj, że żyjesz

Kiedy ostatnio tańczyłaś w rytm ulubionej muzyki, kiedy ostatnio kreśliłaś orły na śniegu, kiedy ostatnio śmiałaś się aż do łez? Uwierz, te proste czynności są niezbędne do zachowania dobrego samopoczucia i zdrowia.

Poszerzanie swych horyzontów

Nieważne, czy rzeczy małe czy wielkie - zmieniaj swe przyzwyczajenia i stereotypy. Wróć dziś do domu inną drogą niż zwykle, wyjdź do innej niż zwykle restauracji, pójdź do teatru zamiast do kina, śmielej eksperymentuj ze swym wyglądem.

Rzeczy się zmieniają, gdy wychodzimy ze swych znanych i przytulnych skorupek. To z kolei przynosi ożywczy powiew do naszego życia. Śmiało, do dzieła, kto wie, dokąd zaprowadzi cię nowa pomadka do ust?

Dziel się 'pierwszym doświadczeniem' z dzieckiem

Czy to pierwsze lody, czy pierwsza jazda pociągiem, czy pierwszy śnieg - jak miło ujrzeć spontaniczną radość i zdziwienie w oczach dziecka, osoby, która widzi dane zjawisko po raz pierwszy. Jeśli wsłuchamy się w dziecięce słowa zdumienia same możemy przypomnieć sobie swe pierwsze radości i sposób, w jaki na nie reagowałyśmy. Zdasz sobie też sprawę z tego, jak łatwo jest sprawić uśmiech na czyjejś twarzy.

Wieczór w domu

Najłatwiejszym sposobem na odstresowanie jest miły wieczór spędzony bez pośpiechu w domowych pieleszach w towarzystwie miłych sercu osób. Można robić to, co naprawdę lubicie (przyrządzanie ulubionych potraw, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, wspólne gry i zabawy) w całkiem bezpiecznym i znajomym miejscu, które na tę chwilę nie musi lśnić nieskazitelną czystością.

Cieszenie się porami roku

Filiżanka cynamonowej rozgrzewającej herbaty mroźną zimą, chrupiące soczyste jabłko deszczowym jesiennym popołudniem czy świeże młode szparagi obwieszczające początek wiosny. Od zarania dziejów pożywienie łączyło się ściśle z poszczególnymi porami roku. Niestety wystawne obiady są pracochłonne, więc niekiedy podanie drobnostki, która kojarzy się z porą roku przynieść może lepszy efekt. Dla niektórych osób zima się nie zaczęła, dopóki nie wypiły pierwszej filiżanki gorącej czekolady.

Kominkowe rozmowy

Czy zauważyłaś, że rozmowy zyskują na jakości, jeśli prowadzimy je w przyjemnych okolicznościach, np. przy strzelającym iskrami kominku? Przyćmione światło i specyficzne ciepło sprzyjają wtedy powstaniu intymnej atmosfery.

Magia śniegu

Niewiele rzeczy można porównać z magicznym widokiem śniegu, który otula cały świat. Budząc się i oglądając w oknie odrealniony bajkowy świat, jesteśmy w dobrym nastroju na dalszą część dnia. Spacer po sąsiedztwie ścieżkami, którymi jeszcze nikt nie kroczył i na których śnieg jest jeszcze nietknięty, pozwala na spokojne przypatrywanie się budzącemu światu.

Wspieranie bliźnich

Zima jest dobrą okazją do nawet niewielkiego finansowego wsparcia grupy młodzieży z pobliskiej szkoły, która chce wspólnie pobawić się na śniegu, poczęstowania czymś słodkim marznących na zimnie, ale nie chcących porzucić zabawy dzieci. Nie nadszarpnie to z pewnością Twojego budżetu, a może przynieść uśmiech na twarzy dziecka.

List do starego przyjaciela

Może warto tej zimy odgrzebać w pamięci wspomnienia, dawne twarze, ludzi, zdarzenia. Może warto usiąść w ciepełku i napisać do kogoś, kogo znało się w dzieciństwie czy młodości, a z kim teraz już nie utrzymuje się częstych kontaktów.

'Skradziona' drzemka

Kilkunastominutowe wyłączenie się z biegu dnia codziennego i zapadnięcie w krótką drzemkę uzdrowi nasze ciało, odstresuje, uspokoi i nastroi do wypełnienia czekających na nas obowiązków.

Dbałość o prawdziwą przyjaźń

Kobiety potrzebują kobiecych przyjaźni, przyjaciółki bywają kamieniami milowymi w naszym życiu, pewnymi i stabilnymi punktami odniesienia, pomagają przejść wiele doświadczeń życiowych. Więc dbajmy o dobrą kondycję znajomości przez poświęcanie im czasu, energii, woli.

Satysfakcja z podjęcia ryzyka

Wielu ludzi żałuje pod koniec życia niepodjęcia przez siebie pewnych działań, niezaryzykowania. Pod koniec życia jest za późno na podjęcie ryzyka. Może warto teraz rozważyć wszystkie za i przeciw i dać się powieść swej intuicji. Rozpocząć działalność gospodarczą, zaangażować się w nową znajomość. Uczynić cokolwiek, jakiś ruch, by nie wyrzucać sobie potem pozostawania w bezruchu.

Słowa: kocham Cię

Proste 'kocham Cię' wypowiedziane całkiem niespodzianie i spontanicznie do drogiej osoby, którą widzisz na co dzień w swym łóżku, łazience czy kuchni, spowoduje, że nie tylko sam adresat tych słów poczuje się wyjątkowo. Również sobie zrobisz prezent.

Dobre sąsiedztwo

Czemu by się nie podzielić z sąsiadem miseczką gorącej zupy zrobionej według przepisu w Twojej ulubionej babskiej gazecie? Czy mamy się tylko ograniczać do wymieniania grzecznościowego 'dzień dobry' czy może zaryzykować bliższą, niezobowiązującą do niczego znajomość? Niespodziewana życzliwość i serdeczność działają w obie strony.

Noworoczne postanowienia

Czułaś się zmęczona pod koniec roku? Czułaś, że nie podołasz ogromowi obowiązków? Postanów zatem i obiecaj w obecności rodziny, że w Nowym Roku zadbasz o swą kondycję. Rozdziel domowe obowiązki bardziej sprawiedliwie, zrezygnuj w domowym menu z bardzo pracochłonnych potraw, przejrzyj raz jeszcze listę wszystkich 'muszę, trzeba by' i mając na uwadze, że czas ucieka i żyje się tylko raz, zadbaj o swe dobre samopoczucie i zdrowie. Tej rzeczy z pewnością za pieniądze nie kupisz.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy