Reklama

Reklama

Ściana psychodelii

Ścianka znowu wyrusza w trasę. Poznański koncert grupy odbędzie się we wtorek o godz. 20. w klubie Blue Note (ul. Nowowiejskiego 8). Usłyszymy nowy materiał z płyty "Biała planeta".

Dla mnie psychodelia to esencja każdej muzyki, która polega na osobistym odbiorze otaczającego nas świata. Przejawia się w różnych postaciach: można ją usłyszeć w nagraniach The Beatles i Pink Floyd z późnych lat 60., ale także w tych bardziej pokręconych utworach Toma Waitsa czy w muzyce poważnej. To coś ulotnego - klimat, barwa, nastrój - mówi Maciek Cieślak z zespołu.

Ścianka powstała w Sopocie 10 lat temu. Próbowała wpasować się w ówczesny trójmiejski rynek alternatywny, nigdy jednak tak naprawdę muzycy nie czuli się związani ani z tamtą, ani z żadną inną sceną. Ścianka zawsze gra.a swoje, nie oglądała się na innych, nie szukała "zaplecza".

Reklama

Ich muzykę trudno jednoznacznie zdefiniować - to nie tylko fuzja rocka, neoindustrialu, momentami jazzu. Każda płyta jest inna i przed słuchaczami odkrywa nowe, często nieznane rejony dźwięku. Jaka będzie ta najnowsza "Biała Planeta", która niebawem ukaże się w sklepach? Przekonamy się na poznańskim koncercie zespołu.

RAKU

Koncert poleca gazeta

Dzień Dobry
Dowiedz się więcej na temat: biała | planeta | koncert | ściana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje