Reklama

Reklama

Seks internautów

Presja w życiu seksualnym jest złym doradcą - podkreśla terapeuta seksuologiczny Alina Henzel-Korzeniowska, która była gościem czata i STUDIA NA ŻYWO w portalu INTERIA.PL. Przeczytaj zapis rozmowy i... wyciągaj wnioski.

Agnieszka Łopatowska, INTERIA.PL: Gościem kolejnego wydania naszego STUDIA NA ŻYWO jest pani Alina Henzel-Korzeniowska psycholog kliniczny, psychoanalityk, terapeuta seksuologiczny, moderator Forum Edukacyjnego "Psychologia seksu".
A. H.-K. Dzień dobry Pani, dzień dobry Państwu.

Reklama

Bez partnera: Co powinna zrobić osoba nie posiadająca partnera - powinna tłumić swoje potrzeby czy też wchodzić w związki powierzchowne?
A. H.-K. Domyślam się, że to jest młody człowiek. Jeśli w jego systemie wartości znajduje się miejsce na wolne związki, to może w takie związki wchodzić.

Missy: Mam skończone 19 lat i wciąż jestem dziewicą. Miałam już kilku chłopaków, ale aktualnie jestem sama. Do spraw seksu podchodzę rozważnie Uważam, że nie można się spieszyć, robić tego byle jak i po kilku miesiącach znajomości. Boję się, że jak u mnie trwa to wszystko tak długo, to stracę dziewictwo w wieku lat 25! (Dodam jeszcze, że mam pewną chorobę kobiecą i zalecane jest zajście w ciążę do 25. roku życia). I jak tu zajść w ciążę, skoro na horyzoncie nie widać żadnego godnego kandydata, a "przyszła mamuśka" wciąż jest zielona w sprawach seksu...
A. H.-K. Bez pośpiechu. Nigdzie nie jest napisane, kiedy należy podjąć życie seksualne. Doradzam Pani, aby nie ulegała presji i nie martwiła się za szybko. Presja jest złym doradcą.

Patrycja: Jestem jeszcze dziewicą. Chciałabym się dowiedzieć, czy mężczyzna czuje w jakiś sposób to, że kobieta kocha się po raz pierwszy?
A. H.-K. Bardzo uniwersalne pytanie, szczególnie w szkołach się z nim spotykam. To zależy: błona dziewicza jest taką błoną, przez którą przepływa krew. W związku z tym to przejście jest dość duże, więc partner nie musi się zorientować podczas tego pierwszego razu. Jednak z pierwszym stosunkiem bardzo często wiąże się napięcie mięśni i to sprawia, że mężczyzna zorientuje się, że to pierwszy raz.

Dowiedz się więcej na temat: studia | libido | nogi | żona | życie seksualne | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje