Reklama

Reklama

Seksualność Aresa

To, czy mężczyzna Ares kocha kobiety, czy je bije, zależy od tego, co wydarzyło się w jego dzieciństwie.

Jeśli dzieciństwo było na tyle dobre, że rozwinął się w nim kochanek, będzie mężczyzną, który uwielbia się kochać, kocha ciała kobiet, potrafi spędzać z nimi w łóżku całe godziny, który preferuje dojrzałe, seksualnie wyzwolone kobiety, czerpiące z seksu tyle samo radości co on.

Ares nie jest nastawionym mistycznie, dążącym do ekstazy kochankiem Dionizosem ani zaborczym zdobywcą; on kocha się dla fizycznej radości obficie stąd płynącej.

W filmie Tom Jones, opartym na angielskiej powieści napisanej przez Henry Fieldinga, tytułową rolę gra Albert Finney z przyziemnością, amoralnością, zadowoleniem i apetytem godnym Aresa kochanka. Mężczyzna Ares nie funkcjonuje dobrze w kulturze, która jest zarówno purytańska, jak i pełna hipokryzji. W takich warunkach może on oceniać swój wigor jako grzeszny i czuć, że jest to ta część jego osobowości, która powinna być potępiona i stłumiona.

Reklama

Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy jego żona jest osobą purytańską i pełną zahamowań, a on myśli o swoich cudzołożnych pragnieniach. Jeśli zdarzy mu się je zrealizować, to zazwyczaj nie jest wystarczająco dobrym strategiem, aby ukryć swoje oszustwa czy przewidzieć, jakie mogą powstać problemy. Tak więc, podobnie jak bóg Ares, zostaje złapany i zdemaskowany.

Dla homoseksualnego Aresa sprawa jest prostsza (przynajmniej była do czasu epidemii AIDS) ze względu na jego impulsywność, całkowite zaabsorbowanie chwilą bieżącą, amoralność, a także stosunkowo łatwą dostępność partnerów w barach czy łaźniach publicznych.

Kultura gejowska dopuszcza związki niemonogamiczne, a więc takie, jakie mieli Ares i Afrodyta; obydwoje miewali innych kochanków, a mimo to łączył ich długo trwający silny związek seksualny. Homoseksualny Ares lubi nosić skórzane ubrania jako rodzaj współczesnej wersji zbroi wojownika, a także rozwijać swoją muskulaturę, aby wyglądać jak Ares bóg.

Wydawnictwo Jacek Santorski & co

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje