Reklama

Reklama

Seksualność Hadesa

Seksualność Hadesa przybiera różne formy. Może on żyć jak mnich w celibacie i nadaje się do tego bardziej niż jakikolwiek inny archetyp.

Jeśli jednak więź duchowa z jakąś kobietą nabierze charakteru seksualnego, będzie to dla niego ogromnie silne, nie tylko fizyczne, ale ogarniające całą osobowość doświadczenie. W rezultacie może on wytworzyć więź o potencjale Dionizyjskim.

Jednakże istnieją też paralele z historią życia seksualnego Hadesa, który porwał i zgwałcił Persefonę. Patrzył też pożądliwie na Minthe, ale została ona zamieniona w miętę, nim do czegokolwiek doszło. Podobna historia powtórzyła się z Leuce, ta zmieniła się w srebrzystą topolę.

Reklama

Tak więc jego jedyną kobietą była Persefona, którą poślubił. Zarówno Zeus, jak i Posejdon wielokrotnie zniewalali kobiety, ale tylko Hades doznał z tego powodu uszczerbku na honorze, tamtym się upiekło.

Życie potwierdza mity, a gwałty małżeńskie, kazirodztwo i molestowanie seksualne dokonywane przez posiadających władzę mężczyzn nie są niczym niespotykanym. Nie pociąga to za sobą żadnych konsekwencji, gdy kobieta jest od nich zależna i ma mniejsze wpływy niż oni. Jeśli jednak tego samego czynu dopuści się Hades, prawdopodobnie nie uda mu się uciec od odpowiedzialności, gdyż nie ma władzy.

Jego postępki mogą mieć źródło w fantazjach dotyczących realnej kobiety, którą następnie spotyka i błędnie sądzi, że pragnie ona z nim współżyć. Cokolwiek jej przypisuje, jest to nieadekwatne i może zostać podane do publicznej wiadomości.

Wydawnictwo Jacek Santorski & co

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje