Ślubne przeszkody

Rzadziej, ale też dość często, świadkowie zapominali obrączek i cały orszak z nowożeńcami na czele spędzał nerwowe pół godziny w poczekalni, aż roztargniony świadek dostarczył ślubne precjoza. Ciekawe, że nie zdarzyło się, aby któraś z par zdecydowała się pożyczyć na ten moment obrączki od innego małżeństwa obecnego na ślubie.

Reklama

Adam i Karolina niespełna dwa lata temu postanowili wziąć ślub w parafii w Bieszczadach, niedaleko miejsca, gdzie kilka lat temu poznali się. Ślub wyznaczony był na godzinę 17.00. Zatrzymali się razem z rodzinami w motelu kilka kilometrów od kościoła. Dwie godziny wcześniej rozszalała się burza tak gwałtowna, że szosa prowadząca do siedziby parafii stała się nieprzejezdna. Burza ucichła, ale ulewny deszcz wciąż padał, na szczęście w dobie telefonów komórkowych można było przełożyć ślub na dzień następny, kiedy to okrężną drogą, nakładając kilkanaście kilometrów można było dotrzeć do kościoła.

Dominika, która niedawno obchodziła piątą rocznicę ślubu, wspomina - dziś już z uśmiechem - jedną z najbardziej stresujących chwil w swoim życiu. Znużona weselnymi przygotowaniami, przed wyjściem do kościoła poczuła się tak osłabiona, że współczująca kuzynka zrobiła jej filiżankę mocnej czarnej kawy. Dominika już w ślubnej sukni usiłowała szybko wypić parę łyków i wtedy zadrżała jej ręka i spora część zawartości filiżanki wylała się na śnieżnobiały stanik weselnej toalety, zastygając w brzydką plamę.

Na nic zdało się przecieranie mokrą gąbką z wybielaczem, plama przypominająca kształtem - jak powiedział dowcipnie jeden z drużbów - "Amerykę na mapie", była widoczna. W sukurs przyszła Pannie Młodej zaradna babcia narzeczonego, która wyjęła kilka kwiatków ze ślubnego bukietu, splotła w małą wiązankę i zręcznie przypięła do sukni. Wszyscy twierdzili później, że ten nieoczekiwany dodatek upiększył jeszcze strój panny młodej.

Bogna Wernichowska

Dowiedz się więcej na temat: małżeństwa | mieszkanie | strój | przyjaciel | burza | ślub

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje