Reklama

Reklama

Strzelec - opis znaku:

23 listopada Słońce wchodzi w zodiakalny znak Strzelca. Przebywa w nim do 22 grudnia. W tym okresie Ziemia przybliża się do najbardziej oddalonego punktu od centrum Galaktyki.

Następuje trzecia i ostatnia faza jesieni. Opadają całkowicie liście. Przyroda na pokuli północnej zasypia, a energia życiowa przemieszcza się do korzeni. Tam teraz pulsuje życie przepełnione wiarą, że na wiosnę - w fazie Barana - znów zaistnieje na Ziemi w nowej szacie. Kto urodził się w tych dniach, tego temperament, charakter i osobowość określane są przez wpływy kosmiczne, które starożytni przedstawili w obrazie Strzelca.

Reklama

W horoskopie indywidualnym wpływy te zaznaczyć się mogą także w ascendencie w znaku Strzelca lub w zgrupowaniu planet w tymże znaku. Badacze mitów są zdania, że Strzelec, zwany także Łucznikiem, był Centaurem. Centaury przedstawiano jako czworonożne stworzenia: pół konie, pół ludzie. Były to potwory, które żyły jak barbarzyńcy. Tylko kilku z nich było przychylnych ludziom. Takim był Chiron, który za swe zasługi został umieszczony na Niebie i świeci jako gwiazdozbiór Strzelca. Dołączono do jego postaci rodzaj zwiewnego okrycia, które pozwalało zaliczyć znak Strzelca do znaków uskrzydlonych. Ten pół koń i pół człowiek przedstawia siłę, która może zmierzyć się z każdym celem. Strzelec-Chiron był nauczycielem wszystkich mitycznych herosów. Uczył ich śpiewając i akompaniując sobie na lirze. Uczył o nie mającym końca wiecznym Chaosie, który istniał przed bogami, Ziemią i ludźmi, a był źródłem życia i światła. Tłumaczył, jak z Chaosu narodziła się potężna siła dająca ludziom życie - Miłość. Śpiewał o ogniu, który ukrywał się we wnętrzu Ziemi i dawał moc oraz siłę człowiekowi. Uczył nie tylko mądrości, ale także spraw praktycznych: sztuki wojennej, polowania, etyki i medycyny. Chiron bowiem był także słownym lekarzem. Strzelca przedstawiano jako konia z ludzkim torsem. Każdy człowiek musi zmierzyć się ze swoimi podświadomymi energiami. Każdy człowiek pokonać musi w sobie to, co jest przeszłością, aby otworzyć się na nowe doświadczenia.

Kim jesteś i jak możesz działać skutecznie, jeśli twój temperament nosi znamiona Strzelca?

W jaki sposób możesz wykorzystać swoje najlepsze cechy, aby stać się człowiekiem sukcesu, aby Twoje dodatnie strony pracowały na Twoją korzyść, a ujemne zostały opanowane i przepracowane? Nad czym należy pracować, aby nie popełniać niepotrzebnych błędów? Nim wyruszysz na podbój świata, zanalizuj obie strony swojego temperamentu - tę pozytywną i tę negatywną. Twórczą i hamującą.

Twoim symbolem jest strzała. Twoim żywiołem jest ogień świecący subtelnym blaskiem, który jest w stanie wyrazić najwyższe emanacje ducha. Gdy działasz, jesteś otwarty i pełen radości życia. Łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi i nie stawiasz między nimi a sobą żadnych przeszkód. Jeśli sytuacja, w której się znalazłeś, jest trudna, to szukasz wyjścia, szukasz nowych rozwiązań Nie zatrzymujesz się. Nie wpadasz w melancholię, ale wznosisz się ponad przeszkody. Osiągasz wyższy punkt widzenia. Dlatego masz szansę być liderem szefem, dowódcą. Potrafisz wskazać innym nowe obszary zainteresowań.

Natura obdarzyła Cię darem widzenia wszystkiego w całości. Detale mogą odgrywać dla ciebie mniejszą rolę, dlatego starannie powinieneś dobierać pomocników, którym możesz powierzyć opracowanie szczegółów. Rzucasz idee, rzucasz myśli, a inni jeśli zrozumieją ich sens, podążają za Tobą. Równocześnie dążysz w swoich działaniach do wolności i niezależności. Towarzyszy temu prawomyślność i poczucie sprawiedliwości. Wolność jest dla Ciebie braniem siebie w posiadanie. Zapalony do nowych idei pragniesz zmieniać miejsca. Podróżujesz w wyobraźni i w realnej przestrzeni. Niech nikt raczej nie próbuje zatrzymać Cię w jednym miejscu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje