Reklama

Reklama

Święto Beaujolais Nouveau

Jest czerwono-fioletowe z lekkim posmakiem czarnych owoców: śliwek, jeżyn i jagód. Tak mówią znawcy o tegorocznym francuskim młodym winie "Beaujolais Nouveau". Pierwsze butelki zostały publicznie odkorkowane o północy.

Okazuje się jednak, że 2002 nie jest raczej dobrym rocznikiem. Sami producenci przyznają, że w tym roku warunki atmosferyczne były wyjątkowo niekorzystne: za dużo deszczu, za mało słońca. Winobranie musiało zostać przyspieszone, bo niektóre grona już zaczynały gnić, mimo że jeszcze nie były do końca dojrzałe.

Oczywiście owoce zostały ręcznie przebrane, ale zdaniem większości koneserów mimo wszystko wino "Beaujolais Nouveau" ma w tym roku nieco mniej przyjemnego, owocowego posmaku niż zwykle. Wino jest więc raczej średnie, ale co roku stanowi ono przede wszystkim pretekst do zabawy.

Reklama

Jeden z paryskich barów odwiedził korespondent RMF Marek Gładysz. Bawiący się tam paryżanie zdecydowanie przeczyli zdaniu ekspertów twierdząc, że tegoroczne młode wino jest lepsze niż rok temu. Posłuchaj:

RMF
Dowiedz się więcej na temat: wino | święto | beaujolais nouveau

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje