Reklama

Reklama

Uśpione uczucie

W związkach, zwłaszcza tych długoletnich, bywa tak, że naraz znika z niego seks.

Kończą się miłosne igraszki, uniesienia, szybkie, niespodziewane czy długo przygotowywane, spokojne i weekendowe kochanie się.

Reklama

Oczywiście partnerzy wciąż stanowią dla siebie zgranych przyjaciół i lubią spędzać ze sobą czas, ale obowiązki w pracy i przedłużające się jej godziny powodują, że nikt już nie ma ochoty, siły, czasu na seks.

Z czasem może dojść do sytuacji, w której patrzy się na swego partnera, jak na "brata", z którym przecież trudno wyobrazić sobie uprawianie miłości. Co robić, by nie stracić partnera, by związek odzyskał świeżość, elektryczność i chemię, która dwie osoby do siebie zbliżyła?

Na pewno należy odróżnić sytuację, w której jest się małżeństwem na papierze, ale nic ponadto od sytuacji, w której jest się małżeństwem platonicznym, lubiącym jedno drugiego, lecz wciąż dążącym do tego, by spędzać ze sobą czas.

W pierwszym przypadku, jeśli nie sprawia nam radości codzienny widok partnera, a wspólne życie ogranicza się do załatwiania kolejnych nawarstwiających się spraw, nie myśli się o wspólnym spędzeniu czasu, lecz każdy z partnerów żyje własnym życiem obok siebie - czas chyba na głębszą refleksję i kto wie, może decyzję o rozstaniu (oczywiście, jeśli nie zaciągnęło się jakichś znacznych wspólnych zobowiązań finansowych, co tylko skomplikowałoby sprawę).

Jeśli jednak wciąż zależy nam na partnerze i związku, warto obudzić uśpioną seksualność i zmysłowość. Aranżacja romantycznej kolacji we dwoje w ulubionej z dawien dawna knajpce, egzotyczny wyjazd na weekend czy skłonienie zmęczonego partnera do zrobienia masażu karku - to obowiązkowe propozycje, jakie znajdujemy w licznych poradnikach typu "Jak w 5 minut uratować znudzony związek?"

Można też rozważyć wizytę u specjalisty - psychoterapeuty czy seksuologa. Ale czy nasza pomysłowość i intuicja nie podsuwa nam już żadnych nowych sposobów? Zastanówmy się, jak przywrócić radość, gdyż w świecie, w którym coraz trudniej o prawdziwy, stały związek każde ciepłe uczucie należy pielęgnować i rozwijać.

Dowiedz się więcej na temat: seks | uczucie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje