Reklama

Reklama

W łóżku śpimy, nie figlujemy...

Jesteśmy małżeństwem od 10 lat. Sześcioletni syn chodzi do szkoły i już ma swoje sprawy. Pomocy w lekcjach nie potrzebuje, a jeśli już, to biegnie do dziadków.

Czasu po pracy mamy dużo, ale z mężem tylko siedzimy przed telewizorem, jemy i ćwiczymy palce na pilocie. W łóżku już tylko śpimy. Namiętność wygasła. Drażni mnie mój mąż, kiedy zabiera się niezgrabnie do pieszczot. Zawsze tak samo, chcąc podniecić mnie jak najszybciej, żeby wykorzystać to, że sam jest podniecony.

Reklama

Pobraliśmy się z miłości, nie z przymusu czy rozsądku. Na początku kochaliśmy się często i namiętnie. Żadnych romansów pozamałżeńskich nie było. Ale namiętność wygasła, nuda i monotonia coraz częściej pokazuje swe oblicze" - żali się Krystyna.

Nie ma jednej recepty...

...na atrakcyjność pożycia małżeńskiego. Niestety tak już jest w życiu i uchodzi to za naturalne, że w miarę upływu czasu, z wiekiem, spada atrakcyjność seksualna partnerów i zmniejsza się częstotliwość współżycia seksualnego. Jak podaje David M.Buse w książce "Ewolucja pożądania", małżonkowie w wieku 20 lat współżyją 12 razy w miesiącu, trzydziestolatkowie - 9 razy, a czterdziestolatkowie - 6 razy. Po pojawieniu się dziecka częstość stosunków seksualnych spada o ok. 60 proc.

Atrakcyjna kobieta, atrakcyjny mężczyzna

Z badań przeprowadzonych w 1984 r. w USA wynika, że mężczyźni cenią u kobiet: figurę, seksowność, twarz, pośladki, nogi, biust, a najrzadziej były wymieniane takie cechy jak: kolana, kostki u nóg, kark, ręce.

Męska atrakcyjność seksualna w oczach kobiet obejmuje szereg cech fizycznych i psychicznych. Najbardziej uniwersalny i popularny kształt sylwetki mężczyzn przypomina literę V: wysoki wzrost, szczupłe nogi, średnio szerokie barki. Z danych "Village Voice" wynika, że dla 39 proc. kobiet ważne są u mężczyzn szczupłe biodra, dla 15 proc. smukła sylwetka, dla 13 proc. płaski brzuch, dla 11 proc. oczy, dla 6 proc. długie nogi. Charakterystyczne, że to, co według mężczyzn jest atrybutem ich atrakcyjności fizycznej: muskularna klatka piersiowa i członek o dużych rozmiarach, w tych badaniach okazało się znaczące tylko dla 2 proc. kobiet.

Dowiedz się więcej na temat: nogi | atrakcyjność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje