Reklama

Reklama

Warszawa: Zatańcz tango!

Złota Milonga to lokal w Warszawie - pierwsze miejsce, gdzie od września tańczyć się będzie wyłącznie tango i gdzie spotkania "tangowiczów" będą się odbywać regularnie.

Lokal usytuowany jest przy ulicy Złotej 1. Jest to miejsce niezwykłe, bardzo nastrojowe i wywołujące żywe emocje - dlatego tak bardzo pasuje do tanga.

Złota Milonga pozwoli też na zdobywanie i doskonalenie umiejętności tanecznych. Wszyscy pragnący poznać tajniki tego tańca mogą skorzystać z okazji i zapisać się na lekcje już od połowy września. Organizatorzy chcą także wprowadzić zwyczaj przychodzenia na practiki (treningi bez nauczyciela), które pozwolą na przećwiczenie nowych figur, ćwiczenia równowagi, etc.

Pomysłodawcą i gospodarzem klubu jest Jakub Korczewski - jeden z pierwszych, którzy zaczęli tańczyć tango argentyńskie w Warszawie, członek Stowarzyszenia Akademia Tanga Argentyńskiego.

Reklama

- Chcemy, by kamienica na ulicy Złotej stał się charakterystycznym miejscem spotkań tangowiczów. Zależy nam na cyklicznych spotkaniach towarzyskich i praktykach. Grzechem byłoby nie wykorzystać niesamowitej atmosfery tego miejsca - mówi Korczewski. - W starej kamienicy szybko zaaranżowaliśmy kilka sal, między innymi salę z dużym parkietem do tańca i - uwaga, nowość - pokojem dla pań, w którym będą mogły spokojnie przebrać się czy poprawić makijaż. Koniec tłoczenia się w łazienkach - dodaje.

Organizatorem Złotej Milongi jest agencja Medix Public Relations, która zajęła się uruchomieniem lokalu oraz nagłośnieniem medialnym wydarzenia.

Mało kto wie, że "milonga" to nie tylko rodzaj tanga, który rozsławił w swym przeboju Jerzy Petersburski. Milonga to także popularna nazwa wieczoru z tangiem, podczas którego zgromadzeni ćwiczą ten wspaniały i gorący argentyński taniec. Jego miłośnicy ze Złotej 1 zapraszają na inauguracyjną milongę już w czwartek, 4 września. Wstęp od godziny 21. Kolejne spotkania będą organizowane w każdą sobotę także od 21. Wstęp 10 zł.

Zapisy na lekcje: biuro w godz. 15. - 18., tel. 825 20 05; oraz kom. 0505-817-644.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: złota | Warszawa | lokal | Tango

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje