Wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało...

Kamil Durczok o Krystynie Bochenek wicemarszałek Senatu


Znany dziennikarz był jednym z wychowanków Krystyny Bochenek (+56).
- Bardzo wiele jej zawdzięczam. Była moją nauczycielką, przewodnikiem, ale przede wszystkim starszą "siostrą".Najpierw zawodową, a potem życiową.Takim niewidzialnym atramentem nakreśliła moją zawodową drogę - mówi Kamil Durczok.
Wciąż nie może pogodzić z jej śmiercią. Poznał ją 20 lat temu. Zawsze była obok niego, w dobrych i trudnych chwilach. To ona uczyła go dziennikarskiego fachu. To ona poznała go z Marianną, która później została jego żoną. To ona wreszcie wspierała go, gdy walczył z chorobą nowotworową.
- Nie ma ludzi niezastąpionych? Bzdura! Czas leczy rany? Następna bzdura! Bóg tak chciał? Nieprawda! - mówił na jej pogrzebie.
Na ogólnopolskim Dyktandzie ktoś powiedział: "Krystyna zginęła! To nie jest poprawne zdanie!".

Anna Maria Jopek o Romanie Indrzejczaku, kapelanie Prezydenta RP


Artystka mówiła o nim "wujek". Od połowy lat 80. była parafianką księdza Romana Indrzejczyka (+78). Kapłana skromnego, cichego, służącego pomocą przyjaciela. Nigdy nie zapomni spotkań, rozmów, dyskusji i wyjazdów w góry.Był jej też bardzo bliski, bo kochał poezję.
- Często nam powtarzał: "Prostujcie ścieżki" - wspomina Anna Maria Jopek. Kiedy był proboszczem w parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie, ona była tam główną wokalistką. Po raz ostatni zaśpiewała mu na pogrzebie...

Dorota Wellman o Wojciechu Lubińskim lekarzu Prezydenta RP


Dziennikarka poznała doktora pułkownika Wojciecha Lubińskiego (+40) podczas przeprowadzania z nim wywiadu. Od 2006 roku opiekował się prezydentem i jego całą rodziną. Często zwracano się do niego w sprawie decyzji o leczeniu najtrudniejszych przypadków. To właśnie do niego Dorota Wellman zgłosiła się po pomoc, kiedy po raz kolejny zasłabła w studiu przed kamerami. To dzięki pomocy doktora Lubińskiego dziennikarka wróciła do zdrowia.
- To nie było jednorazowe zasłabnięcie, jej choroba po specjalistycznych badaniach została rozpoznana. Teraz będzie musiała się leczyć według wskazówek lekarza - mówił wtedy Wojciech Lubiński.
Medycyna była jego pasją. Od dziesięciu lat pracował w klinice chorób wewnętrznych, pneumonologii i alergologii. Specjalizował się w chorobach wewnętrznych i płuc. Znany był z wyjątkowego podejścia do chorych, umiał przytulić, pocieszyć, pogłaskać. Nie krył, że jest przeciwnikiem papierosów, ostrzegał palaczy przed zgubnym nałogiem i podpowiadał, jak z nim walczyć. Marzył, że kiedyś zostanie profesorem...

Marzanna Graff-Oszczepalińska o Januszu Zakrzeńskim aktorze


Aktorka w ostatnich tygodniach przed katastrofą niemal codziennie widziała się z Januszem Zakrzeńskim (+74). Właśnie zbliżała się premiera sztuki Daleki Dom, w której oboje mieli zagrać główne role.
- 10 kwietnia kolega zapytał mnie przez telefon: "Włączyłaś telewizor? Samolot prezydencki się rozbił" - wspomina aktorka. - Krzyknęłam: "Przecież tam leciał Janusz!".
Złapałam za telefon i dzwoniłam do niego, dzwoniłam, dzwoniłam... Ciągle nic, brak połączenia. Wysłałam SMS-a z prośbą, aby potwierdził, że jest bezpieczny, że wszystko z nim w porządku.
Czekałam, aż oddzwoni i powie swoim niskim, pełnym uśmiechu i przekory głosem: "No nie może być, nie może być. Pani Marzanna Graff-Oszczepalińska martwi się o mnie". Uwielbiał bawić się moim nazwiskiem. Lubił rozbijać je na sylaby, jakby sprawdzał, czy już czuję się zmieszana. Tym razem nie oddzwonił...

Dariusz Lewandowski o Jolancie Szymanek-Deresz byłej szefowej Kancelarii Prezydenta


Nie zdążyła się dowiedzieć, że jej córka Katarzyna jest w ciąży, a dziewczynka, która urodzi się na wiosnę, otrzyma imię Jolanta. - Nie wiem, co na to mój zięć? - mówi Paweł Deresz, mąż pani poseł.
Jolanta Szymanek-Deresz (+55) bardzo lubiła swojego zięcia, Dariusza Lewandowskiego, znanego z roli Darka w serialu Klan. Aktor został mężem ślicznej prawniczki, Katarzyny Deresz w sierpniu 2009 roku. Ich ślub odbył się w sanktuarium w Świętej Lipce. Pani poseł bardzo chciała się sprawdzić w roli babci...
Dariusz Lewandowski w hołdzie swojej teściowej postanowił wyreżyserować spektakl pt. Smoleńsk.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje