Reklama

Reklama

Widzę więcej

Są silne, uparte, specjalistki w różnych dziedzinach: od mody przez telewizję po rynek muzyczny i wydawniczy. To one w dużym stopniu kreują gust kobiet.

Twarz i sylwetkę Anety Kręglickiej podziwiamy na billboardach. Choć od dawna nie pracuje już jako modelka, zgodziła się zostać twarzą biżuterii polskiej firmy jubilerskiej Apart. Miss świata została prawie 20 lat temu, jednak gdy spotykamy się w jej biurze, przekonuję się, że czas może być sprzymierzeńcem kobiety. W T-shircie i wąskiej spódnicy Kręglicka wygląda bardzo atrakcyjnie. Dziś z sukcesem prowadzi własną firmę reklamowo-promocyjną, ma męża i 7-letniego synka Aleksandra.

Reklama

Przez lata dojrzewała na naszych oczach. Kształciła się, walczyła ze stereotypem ładnej, ale niezbyt mądrej miss. W wywiadach przyznawała się do problemów i poszukiwania własnej drogi. I choć to właśnie ona pokazała światu, że Polki są piękne, od początku wiedziała, że uroda to nie wszystko. Nie czuła się celebrytką, ale stała się symbolem inteligencji i samodzielności. Swoim zachowaniem i wyczuciem stylu wpływała na nasz gust i wybory, podobnie jak trzy inne kobiety: Biljana Bakić-Pawlak, menedżerka wytwórni płytowej Jazzboy, Beata Stasińska, wiceprezes i redaktor naczelna Wydawnictwa W.A.B., Yvette Żółtowska- Darska, szefowa kobiecej stacji telewizyjnej TVN Style. To one tworzą trendy, wyznaczają kanony elegancji i wzory kariery. Pomagają Polkom poczuć się szczęśliwszymi, mądrzejszymi i inaczej postrzeganymi.

Mam nosa

Kiedy Biljana Bakić, Serbka od 12 lat mieszkająca w Polsce, włącza radio, często słyszy przebój z filmu "Nie kłam, kochanie" śpiewany przez Flintę i Zagrobelnego. Ponad rok temu nieznany kompozytor z Poznania przesłał jej tę piosenkę, która poleżała w szufladzie biurka, aż przyszedł właściwy czas, aby ją wykorzystać. Bakić ma nosa do proponowania artystom odpowiedniego repertuaru, układania ścieżek muzycznych do filmów. To ona jest odpowiedzialna za sukces między innymi: Ani Dąbrowskiej, Moniki Brodki, Eweliny Flinty, Kayah, Karoliny Kozak, Krzysztofa Krawczyka, a ostatnio Justyny Steczkowskiej.

Biljana przyjmuje mnie w firmie fonograficznej Jazzboy, której jest współwłaścicielką. Świetnie mówi po polsku. Niedawno przyszło na świat jej drugie dziecko. Urodziła je w Polsce tak jak pierwsze, choć jej mąż Amerykanin mówił, że może lepiej byłoby w Waszyngtonie, gdzie mają drugi dom. Ale jej w Warszawie jest dobrze. Pokochała Polskę i Polki, bo są otwarte na świat, serdeczne i obdarzone dobrym gustem.

- Rzeczywiście jesteśmy ambitne, chcemy się rozwijać, ale najczęściej bywamy po prostu zmęczone - dodaje Yvette Żółtowska-Darska, dyrektor TVN Style. Elegancka, zadbana blondynka dobrze wie, o czym mówi. Sama, podobnie jak kobiety, do których adresowana jest stacja, łączy pracę zawodową z prowadzeniem domu i wychowywaniem 3-letniego synka. Dlatego dba, aby Polki mogły nie tylko się zrelaksować, ale też czegoś nauczyć.

Dowiedz się więcej na temat: świat | książki | beata | TVN Style | TVN SA | polki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje