Witold Pyrkosz. Podwójnie urodzony

Kto wymyślił słynną kwestię z Czterech pancernych i psa: "Pyrkosz, Pyrkosz, a nie jedziesz"? Jak wyglądała praca na planie kultowego Janosika? I dlaczego Lucjan Mostowiak z M jak miłość jest pantoflarzem?

Witold Pyrkosz w rozmowach z Izą Komendołowicz i Anną Grużewską opowiada historię swojego życia - prywatnego i zawodowego. To pierwsza książka tak dokładnie pokazująca drogę aktora do ogromnej popularności.

Reklama

Niezapomniany Pyzdra z Janosika, Wichura z Czterech pancernych i psa, Balcerek z serialu Alternatywy 4, senior rodu Mostowiaków w M jak miłość - któż nie zna tych ról! Witold Pyrkosz w rozmowach z Izą Komendołowicz i Anną Grużewską opowiada historię swojego życia - czasem bardzo poważnie, a czasem z przymrużeniem oka. Książka zaczyna się od oszustwa babki Bronisławy, która nie mogąc pogodzić się z faktem, że jej wnuk przyszedł na świat 24 grudnia 1926 roku w Krasnymstawie, a nie we Lwowie, dokonała zmiany w akcie urodzenia. W rezultacie aktor we wszystkich dokumentach ma wpisany Lwów i datę 1 stycznia 1927 r. Dopiero po latach okaże się, że dzięki temu "oszustwu" Witold Pyrkosz mógł dostać się do szkoły teatralnej i mógł zostać aktorem.

Autor: Anna Grużewska, Iza Komendełowicz

Książkę Witold Pyrkosz. Podwójnie urodzony" kupisz tutaj.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje