Reklama

Wróżby andrzejkowe

Wróżb andrzejkowych jest niezliczona ilość, jednak są takie, które są już powszechnie znane i weszły na stałe do andrzejkowej tradycji. Będzie to na przykład wróżba polegająca na tym, że wszystkie niezamężne dziewczyny stawiają buty jeden za drugim: ta panna, której but stanie częściowo za progiem, może liczyć na rychły związek.

Inna polega na rzucaniu łupinki jabłka lewą ręką (od serca) przez prawe ramię do tyłu: widząc, jaka litera się ułożyła, możemy domyślić się imienia przyszłego partnera, które albo będzie rozpoczynało się na daną literę, albo będzie ona w jego imieniu mocno akcentowana.

Możemy też powróżyć sobie w inny sposób. Włóżmy do pojemnika szpilki (powinno ich być siedem lub trzynaście) i potrząśnijmy nimi odrobinę. Następnie trzeba pojemnik odwrócić tak, by szpilki znalazły się na serwecie i przyjrzeć się, jaką utworzyły literę. I tak:
A - będzie symbolem podróży, przeprowadzki
E - oznacza pomyślność w nauce
H - przyniesie szczęście w miłości
K - zapowiada towarzyskie sukcesy
I - uwaga na straty (kradzież)
M - to korzystne propozycje
N - najbliższy okres okaże się dobry
T - oznacza oddanych przyjaciół, możesz liczyć na czyjąś pomoc
V - ktoś zamierza cię wykorzystać
W - uważaj na nieszczerych ludzi
X - okres szczęścia
Z - czekają cię rozliczenia.

Reklama

Jedną z najpopularniejszych wróżb, niezmiennie kojarzącą się z wieczorem andrzejkowym, jest lanie wosku. Wosk możemy zdobyć, topiąc w małym naczyniu świeczkę. Następnie roztopiony wosk lejemy na wodę przez ucho od klucza. Według dawnych wierzeń klucz ułatwia nawiązywanie kontaktu z zaświatem, ale tylko dobre duchy przodków mogą odsłonić nam przyszłość. Kształt odlanej figury to wróżba. Jej interpretacją powinna zająć się osoba czująca symbolikę. Ten odlew można w półmroku rzucić na ścianę, cień pokazujący się na ścianie może być bowiem bardziej zbliżony do czegoś, co występuje w naturze. Ta wróżba powie nam, co w najbliższym czasie czeka pannę, dla której jest wróżba.

Do kolejnej wróżby potrzebne nam będzie pięć filiżanek. Na pięć spodków trzeba postawić pięć jednakowych filiżanek. Pod cztery filiżanki należy schować: obrączkę, monetę, liść, owoc z dużą ilością pestek. Piątą filiżankę należy pozostawić pustą. Następnie trzeba spodeczki z filiżankami zamienić miejscami oraz wybrać jeden z nich. Jeżeli wybierzemy obrączkę - czeka nas miłość, listek - ślub, monetę - pieniądze, owoc - dzieci (więcej niż jedno). Filiżanka, pod którą nic się nie znajdowało, a została wyciągnięta, oznacza, że w nadchodzącym roku nic szczególnego nie zawita do panny.

Istnieją też wróżby związane z kartami. Osoba losuje cztery karty, potem zawiązujemy jej oczy i stawiamy w nakreślonym kole. Nie patrząc, jakie karty wylosowała, układamy je grzbietem do góry na kole w taki sposób, by jedna z kart wskazywała północ, druga kierowała się na zachód, trzecia na południe, czwarta na wschód. Karta wschodnia będzie symbolizowała pojawiającą się sprawę, karta zachodnia zakończenie jakiejś sprawy, karta południowa umocnienie się sprawy, a karta północna pójście sprawy w złym kierunku. Osoba w kole musi zrobić kilka obrotów, aby nie wiedziała, przed jaką kartą stanie twarzą. Odsłaniamy daną kartę i interpretujemy zarówno samą kartę, jak i kierunek, który wskazuje.

Cecylia Wielgoradesz

Sprawdź, co tobie powie Wróżka Szpilek!
Wyślij SMS o treści: SZPILKA
na numer 72020
Koszt wysłania SMS-a 2 zł netto; 2,44 zł z VAT

Możesz też zadać pytanie wróżce!
Wyślij SMS o treści: WW.(wpisz pytanie)
na numer 72020
np. WW.czy w tym roku odnajdę miłość
Koszt wysłania SMS-a 2 zł netto; 2,44 zł z VAT

Lub zadzwoń:
  • Z telefonów komórkowych: *740 93 09
    Koszt połączenia 4 zł/min netto; 4,88 zł/min z VAT
  • Z telefonów stacjonarnych: 0 700 783 009
    Legion, koszt połączenia 4 zł/min netto; 4,88 zł/min z VAT
Gwarantowana ANONIMOWOŚĆ

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy