Reklama

Reklama

Wyniki testu

Rozwiąż test i sprawdź czy rozpieszczasz swojego malucha.

Najwięcej odpowiedzi A:

Masz bardzo zdrowe podejście do wychowania. Wiesz, że potrzeby dziecka i twoje są równie ważne, więc potrafisz znaleźć złoty środek, by zaspokoić jedne i drugie. Nie boisz się kłopotów wychowawczych i pewnie świetnie byś sobie poradziła, jeśliby się pojawiły. Tak trzymaj!

Najwięcej odpowiedzi B:

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rozpieszczasz maluszka. Twoje dziecko często grymasi, wymusza na tobie uległość, a ty nie wiesz, jak sobie z tym poradzić. Powinnaś to zmienić. Warto, abyś często rozmawiała z innymi rodzicami o kłopotach wychowawczych. Zobacz, jak radzą sobie ze swoimi dziećmi i bierz z nich przykład. Czytaj książki poświęcone wychowywaniu dzieci. Jeśli jednak czujesz, że sama nie dasz rady przeprowadzić pewnych zmian, poszukaj wsparcia u psychologa dziecięcego.

Reklama

Najwięcej odpowiedzi C: Bardzo możliwe, że twoje dziecko czuje się niedopieszczone. Stosujesz tzw. zimny chów, który nie sprzyja tworzeniu bliskich, ciepłych relacji i więzi między tobą a pociechą. Twój chłód i dystans sprawiają, że maluszek nie czuje, że go kochasz, że jest dla ciebie ważny. Dlatego postaraj się czasem spełnić jakieś pragnienie smyka. Odpowiednia dawka rozpieszczania jest wskazana, bo przekonuje dziecko, że świat, w którym żyje, jest mu przyjazny i że rodzice je kochają. Zastanów się też, czy nie warto czasem przedłożyć potrzeb malucha nad własne, zwłaszcza jeśli twoje dziecko jest bardzo małe.

Mam dziecko

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje