Reklama

Reklama

Zabójcy libido

Myślisz o założeniu rodziny, w myślach tworzysz wizje wspólnego przyjemnego gniazdka z kochającym partnerem i wdzięcznym bobasem? Niestety, rzeczywistość może okazać się dużo bardziej okrutna...

Sondaż przeprowadzony w Wielkiej Brytanii wśród 2 tys. młodych matek wykazał, iż cierpią one chronicznie na brak snu. Przeciętnie sypiają zaledwie... 4 godziny na dobę! Dotyczy to oczywiście pierwszych 4 miesięcy życia malucha. Później jest już nieco lepiej. W rezultacie rozdrażnienia spowodowanego brakiem snu spada popęd seksualny i sprawy łóżkowe odchodzą na daleki plan.

Reklama

Każda z przyszłych mam musi jednak w swym sercu rozważyć, czy rezygnować z urodzenia dziecka tylko z tego powodu, że nagle może stracić zainteresowanie seksem.

Okazuje się, że nie jest to jedyna przyczyna popadnięcia życia seksualnego w ruinę. Równie niebezpieczne jest... zamiłowanie do porządku, sprzątania, czyszczenia czyli wszystkie prace domowe razem wzięte. Zadziwiająco dużej liczbie kobiet większą przyjemność sprawia wypełnianie obowiązków domowych niż namiętne chwile spędzone w ramionach wybranka. Do tego przyznały się 4 na 10 zapytanych kobiet do 35. roku życia.

Seks jest ważny - i dla zdrowia fizycznego, i zdrowia związku. Jak ustrzec się przed utratą zainteresowania tą sferą intymności?

Jeśli wzdragamy się przed chemią i nie zamierzamy sięgnąć po viagrę dla kobiet, uraczyć się możemy kostkami czekolady. Ta pobudza produkcję endorfiny - hormonu szczęścia. Za stymulatora seksu uznawany jest też od wieków żeńszeń, który pod różną postacią dostępny jest w aptekach.

Możliwości na poprawę życia seksualnego jest wiele, pytanie, czy chcemy i potrzebujemy z nich skorzystać.

Dowiedz się więcej na temat: libido | zabójcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje