Reklama

Reklama

Ziemirski & Piwnik

Polski rynek nie sprzyja młodym projektantom. Tym bardziej cieszy gdy młodzi ludzie podejmują próbę zaistnienia na modowym rynku i odnoszą sukcesy. Do tego grona z pewnością należą Jakub Ziemirski i Krzysztof Piwnik, którzy tworzą niezwykle kreatywny i udany duet.

Jakub uczył się malarstwa w tarnowskim Zespole Szkół Plastycznych, już wtedy zaczął tworzyć nie tylko obrazy, ale i oryginalne fryzury. Kolejnym etapem twórczego rozwoju były studia w krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, której dziś jest już absolwentem.

Jego twórczość została doceniona m.in. na konkursie Złotej Nitki w 2008 roku, gdzie zdobył nagrodę Young Polish Designers Foundation. W tym samym roku kolekcją "Miejski Luz" zdobył nagrodę za kreatywność na Cracow Fashion Awards. Jakub jest przykładem człowieka renesansu, oprócz malowania, fryzjerstwa i projektowania ubioru zajmuje się również wizażem i stylizacją. Swoją wiedzą dzieli się wykładając wizaż i stylizację w szkołach artystycznych.

Reklama

Zobacz film:

Krzysztof, choć jak sam przyznaje- pasja tworzenia była w nim zawsze, jednak zdecydował się na bezpieczniejsza drogę wybierając technikum geodezyjne. Rozpoczął nawet studia w tym kierunku, lecz dość szybko zrezygnował, dusza artysty zwyciężyła. Dziś jest studentem drugiego roku projektowania w krakowskiej SAPU, sam również szyje swoje projekty. Oprócz tego zajmuje się stylizacją i ułożeniem salonów sklepowych.

Ich współpraca rozpoczęła się rok temu, od konkursu UPS 2008 "Czekoladowy Glamour", w którym płaszczami swojego projektu wywalczyli zasłużone pierwsze miejsce, ex aequo z Anną Pochopień. Zdaniem jednego z jurorów - Michała Zaczyńskiego, dziennikarza magazynu "Newsweek", projektanci Ziemirski i Piwnik zaprezentowali bardzo ciekawe formy, niebanalne pomysły i własną estetykę różną od panujących standardów.

Tak dobrze rozpoczęta współpraca nie mogła się szybko zakończyć. Panowie nadal razem pracują i tworzą nowe, wspaniałe kreacje. Ich najnowsza kolekcja na konkurs Złotej Nitki nosi nazwę "Opowieść o Zmierzchu". Jest to kolekcja haute couture składająca się z 10 sukien. Są one kobiece, seksowne, eksponujące ciało przez użycie delikatnych materiałów takich jak koronka czy szyfon, zestawionych z dość nietypowym w tego typu projektach materiałem, jakim jest lateks.

Jak na razie projektanci tworzą głównie na konkursy, a ubrania ich projektu nie są dostępne na rynku. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce ta sytuacja się zmieni, a duet Ziemirski&Piwnik zdobędzie uznanie nie tylko konkursowego jury, ale i klientek.

Zobacz zdjęcia najnowszej kolekcji!

Małgorzata Janusik

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje