Reklama

Reklama

Życie seksualne Polek

Plaster antykoncepcyjny, choć jest dostępny stosunkowo od niedawna, zyskuje coraz więcej zwolenniczek, zwłaszcza wśród kobiet, które cenią sobie wygodę stosowania antykoncepcji. Tę metodę wybrałoby 7 proc. badanych kobiet, a poleciłoby swoim partnerkom 5 proc. mężczyzn. Prawie połowa badanych obu płci zgodnie podkreśliła, że wygodna antykoncepcja pozwala mieć większą satysfakcję z seksu.

Reklama

41 proc. kobiet nie zgadza się z opinią, że publiczne przyznawanie się do antykoncepcji poprzez naklejanie plastra to coś wstydliwego czy nie na miejscu - wręcz przeciwnie: uważa to za przejaw nowoczesności.

Profil socjodemograficzny kobiety stosującej antykoncepcję hormonalną (pigułka, plaster) jest tożsamy z profilem użytkowniczki pigułki.

Co piąta kobieta, która nie stosuje antykoncepcji, uważa, że nie potrzebuje zabezpieczenia przed ciążą, co dziesiąta dlatego, że stara się z partnerem o dziecko. Według deklaracji badanych kobiet, ani względy ekonomiczne ani przekonania nie mają istotnego znaczenia dla niestosowania antykoncepcji.

Poziom zadowolenia z antykoncepcji

Niezależnie od stosowanej metody antykoncepcji, poziom satysfakcji kobiet jest wysoki ("zdecydowanie " i "raczej" zadowolonych jest ogółem 78,7 proc.).Wynik ten może być konsekwencją niskiego poziomu oczekiwań wobec antykoncepcji, niskiej świadomości tego, że można oczekiwać od niej więcej niż np. 5 - 10 lat temu.

Dość wysoki odsetek kobiet, które nie potrafią ocenić poziomu własnej satysfakcji ze stosowanej antykoncepcji, i wysoki poziom odpowiedzi "raczej zadowolona" wydaje się spójny z postawioną wyżej hipotezą - dla 19 proc. kobiet stosowanie danej metody antykoncepcji nie wiąże się z jakimkolwiek zadowoleniem (jest niejako "wpisane" w codzienność - tak mocno, że nie myśli się o metodzie antykoncepcji w kategoriach zadowolenia lub jego braku).

Dowiedz się więcej na temat: Polka | seksualna | WSI | ginekolog | polki | pigułka | plaster | pigułki | życie seksualne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje