Reklama

Reklama

Co kupić na Dzień Babci – sprawić prezentem przyjemność i zaskoczyć

Dzień Babci to bez wątpienia czas, w którym warto dodatkowo podkreślić szacunek i ciepłe uczucia do nestorki rodu, dając jej upominek. Choć babcie mają pewne cechy, które ją łączą, to każda z nich jest kimś wyjątkowym. Dlatego też taki powinien być prezent dla tej osoby.

Choć większość z nas najchętniej podarowałaby swojej babci gwiazdkę z nieba, to wobec pewnych ograniczeń związanych z takim przedsięwzięciem, na Dzień Babci możesz podarować jej coś bardziej ziemskiego. Jednak nadal wyjątkowego i sprawiającego przyjemność. Dziś nawet starsi ludzie są często bardzo otwarci na świat, a rewolucja technologiczna nie ominęła także ich. Dlatego też - oprócz tradycyjnych prezentów - warto spojrzeć też w stronę tych bardziej nowoczesnych, które ułatwią seniorom życie. Dodatkowo, wręczając taki prezent, będziemy mogli zostać przewodnikiem babci, ucząc ją na przykład jego obsługi i śledząc postępy. A to bez wątpienia zbliża. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj prezentu się zdecydujemy, to musimy pamiętać o tym, ze uśmiech na twarzy babci to to, co chcemy osiągnąć. Wobec szerokiej oferty podarunków jest to  cel nadrzędny. W dalszej części artykułu parę drobnych podpowiedzi w tym temacie.

Reklama

Wyjątkowy prezent dla wyjątkowej kobiety

Doskonały prezent na Dzień Babci, Dzień Dziadka to taki podarunek, który sprawi, że poczują się wyjątkowo. Jak w każdym przypadku, gdy wręczmy podarunki, także i tutaj prezent musi być wyjątkowy. Co to oznacza? Po prostu musi być dopasowany do danej osoby. Czyli uwzględniać jej zamiłowania, charakter czy też marzenia. Dlatego też przed wyborem prezentu warto sobie przypomnieć, o czym babcia mówiła albo czego w domu babci brakuje, a co ułatwiłoby jej życie czy też dodało jej mieszkaniu uroku. Wyjątkowy prezent dla babci może też łączyć także funkcje praktyczne i estetyczne. Tego typu prezent to na przykład to elegancki wazon, do którego możemy włożyć ulubione kwiaty babci czy też personalizowana filiżanka z jej imieniem w komplecie z dzbankiem do herbaty i kawy (czy też kawiarką) czy zestawem dobrych herbat lub paczką markowej kawy. Możemy też kupić zegar naścienny w ciekawym kształcie lub poduszkę z napisem, którym będą życzenia dla babci lub też wyznanie uczuć do niej. Ciepłe koce z różnymi fantazyjnymi wzorami to także pomysł wart zainteresowania. Taki pled pozwoli babci miło spędzić czas w zimowe wieczory czy chłodne dni. Jeśli dołączymy do tego prezent w postaci książki czy zestaw aromatycznych świeczek, jeśli babcia lubi czytać, mamy gotowy zestaw relaksacyjny, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy. Wystarczy odrobina kreatywności, by wpaść na pomysł takiego prezentu. 

Ciekawy prezent dla babci - kobieca strona podarunku

Z okazji Dnia Babci możemy też podarować babci upominek, który sprawi jej przyjemność jako kobiecie. Do czołówki takich prezentów należą bez wątpienia perfumy. Tutaj dobrze jest się zorientować, jakie aromaty lubi nasza babcia, żeby podarowany zapach perfum był trafiony. Dobrym pomysłem są też różnego rodzaju kremy - do twarzy czy rąk - które pozwolą babci o siebie zadbać. Prezent na Dzień Babci może też stanowić balsam do ciała, który pozytywnie wpłynie na kondycję skóry. Przydatnym prezentem jest też być zestaw do manicure'u czy pedicure'u. Idealny prezent dla babci to również wizyta w salonie masażu czy też SPA, której możemy zostać fundatorem. Jeśli będzie to pierwsza wizyta babci w takim miejscu, warto wybrać się na zabiegi pielęgnacyjne  razem z nią - po pierwsze będzie się czuła swobodniej, a po drugie, to dodatkowa szansa na to, by spędzić z naszą ukochaną osobą czas inaczej niż zwykle. A jeśli przy wspólnym spędzaniu czasu jesteśmy, to możemy w ramach prezentu zabrać babcię na jednodniowy wypad za miasto połączony z dobrą kolacją czy degustacją win lub zaprosić babcię do restauracji?

Ruch to zdrowie - wyjątkowy upominek dla aktywnej babci

Dzień Babci to także sposób na to, by zachęcić tę kochaną kobietę do aktywnego spędzania czasu, albo - gdy babcia jest osobą aktywną - pokazać jej inne formy aktywności. Tutaj jako prezent sprawdzą się kijki do nordic walking, rowerek stacjonarny czy też stepper. Jeśli babcia jest posiadaczką smartfona, to warto dokupić jej smartband, czyli opaskę sportową, która pozwoli na monitorowanie aktywności i jakości snu. Możemy także zainwestować w smartfon dla babci i wdrożyć ją w jego obsługę. Tak zwany większy prezent, czyli wymagający większego nakładu finansowego, może być powodem, by kupić babci wspólny prezent od kilku wnucząt. Każdej babci niewątpliwie sprawi przyjemność podarunek, który będzie dowodem troski o nią, bo najpiękniejszy prezent to nasze zainteresowanie jej osobą. 

Praktyczny prezent dla nestorki rodu

Praktyczne prezenty znakomicie wpasowują się w to, jaki powinien być prezent dla babci. Tutaj szeroki wybór  znajdziemy w ofercie sprzętu AGD. Nowoczesny blender, który ułatwi pracę w kuchni z pewnością ucieszy. Dodatkowo przyczyni się także do usprawnienia gotowania i oszczędności czasu. Nie jest tajemnicą, że większość babć to prawdziwe czarodziejki, jeśli chodzi o wyczyny kulinarne. A co najważniejsze, gotowanie (i karmienie najbliższych) sprawia im dużą radość. Jeśli chcemy zadbać o zdrowie babci i ułatwić jej codzienne czynności, warto zainwestować także w mop parowy. Prezent dla babci z kategorii praktycznych może też wpłynąć pozytywnie na jej zdrowie, dbając o komfort oddychania. Tutaj znakomicie sprawdzą się wszelkiego rodzaju nawilżacze czy  i odświeżacze powietrza. Tego rodzaju prezenty z pewnością sprawią przyjemność babci. Warto też się im przyjrzeć przy okazji Dnia Dziadka.

Dzień Babci to wyjątkowe święto. Dobrze więc podkreślić jego wagę pamięcią o naszej ukochanej osobie i podarunkiem, który sprawi jej przyjemność.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje