Co robić, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki?

Artykuł sponsorowany

Niespodziewane wydatki to problem, z którym niemal na pewno miałeś już styczność. Awaria sprzętu AGD, problemy zdrowotne, potrzeba kupna ubrania czy inne, nagłe koszty – to tylko kilka przykładów, które mogą nagle się wydarzyć. Sytuacja staje się trudna, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki. Dlaczego tak się dzieje i jak zaradzić sytuacji? Co zrobić, aby uniknąć takiego problemu w przyszłości?

Jeśli powodem odmowy udzielenia pożyczki są dawne, nieuregulowane zobowiązania, zapisane w BIG lub BIK – sytuacja jest nieco trudniejsza
Jeśli powodem odmowy udzielenia pożyczki są dawne, nieuregulowane zobowiązania, zapisane w BIG lub BIK – sytuacja jest nieco trudniejszamateriały promocyjne

Gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, skontroluj historię i zdolność kredytową

Jeżeli bezskutecznie składasz wnioski o pożyczkę pozabankową i ciągle spotykasz się z odmową - sprawdź swoją zdolność kredytową i upewnij się, jakie opinie na Twój temat znajdują się w Biurach Informacji Gospodarczej lub Biurze informacji Kredytowej.

Gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, ponieważ Twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska, możesz zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań. Pierwszym z nich jest obniżenie wartości kwoty, o którą wnioskujesz. Drugim z kolei - wzięcie pod uwagę oferty z wydłużonym okresem spłaty. Rynek pożyczkowy obfituje w instytucje, które proponują system spłat w wielu ratach. Dzięki temu będziesz płacić jedynie kilkadziesiąt złotych na miesiąc, zyskując potrzebną pomoc natychmiast.

Jeśli powodem odmowy udzielenia pożyczki są dawne, nieuregulowane zobowiązania, zapisane w BIG lub BIK - sytuacja jest nieco trudniejsza. Pamiętaj, że każde profesjonalne przedsiębiorstwo pożyczkowe stawia przed klientami pewne warunki, które muszą oni spełnić. Jest nim przede wszystkim brak zadłużeń.

Pozytywna historia kredytowa - jak ją zbudować?

Aby nie dopuścić do sytuacji, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, ponieważ Twoja historia kredytowa jest negatywna, postaraj się odpowiednio ją zbudować.

Spłacaj kredyty w wyznaczonym terminie

Dzięki temu unikniesz problemów finansowych i zbudujesz wiarygodną pozycję w oczach przyszłych pożyczkodawców. Pozytywna historia kredytowa przyda Ci się w przyszłości, gdy będziesz ubiegać się np. o kredyt hipoteczny na zakup wymarzonego mieszkania.

Ogranicz zobowiązania finansowe

Kolejnym problemem w przypadku chęci wzięcia pożyczki może być nadmierne obciążenie innymi zobowiązaniami finansowymi. Jeśli masz ich dużo - płacisz wiele rat, co w oczach pożyczkodawców nie jest dobrze widziane. Każda instytucja może sprawdzić Twoją sytuację finansową np. w Biurze Informacji Kredytowej. Nie ukryjesz więc innych pożyczek.

Poproś o pomoc instytucję pożyczkową

Jeśli w Twoim życiu wydarzyło się coś, co obciążyło Twój budżet, poproś o pomoc pracownika instytucji pozabankowej. Dobra argumentacja z pewnością pozwoli Ci na renegocjację warunków spłaty i podreperowanie nadszarpniętego budżetu domowego.

Kontroluj swoją sytuację

Kiedy masz trudności z uzyskaniem pożyczki, sprawdź, jakie informacje o Tobie znajdują się w Biurze Informacji Kredytowej. Aby uzyskać wgląd w monitoring historii kredytowej wystarczy, że założysz konto internetowe na stronie BIK. Pamiętaj jednak, że dostęp do zbiorów danych kosztuje, jednak w ramach usługi otrzymasz pełny raport o Twojej sytuacji finansowej.

Dodatkowe środki - gdzie warto się o nie ubiegać?

Jeżeli instytucja pozabankowa odmówiła Ci przyznania środków z powodu zadłużeń, które zaciągnąłeś w przeszłości, spróbuj poprosić o pomoc prywatnie. Poszukaj wiarygodnej osoby dysponującej gotówką, a nie prowadzi usług tego typu zawodowo. Wówczas pożyczkodawca jest podmiotem prywatnym, który nie musi sprawdzać historii kredytowej. Może ustalić dogodną dla Ciebie liczbę rat oraz wysokość odsetek. Sytuacja ta jest więc dogodna dla obu stron. Aby wzajemnie się zabezpieczyć warto spisać umowę, w której znajdą się konieczne do spełnienia warunki.

Historia kredytowa - zadbaj o nią!

Trudny moment, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, jest dużym problemem, zarówno w danej chwili, jak i w perspektywie przyszłościowej. Negatywny wpis w BIG uniemożliwia skorzystanie z wzięcia kredytów konsumenckich, hipotecznych lub nawet zakupów na raty.

Możliwość uregulowania zobowiązań bieżących ułatwia pozyskanie kolejnych środków, np. pożyczki na raty do 12 000 zł. w TAKTO Finanse. Opcja spłaty do 40 niskich rat brzmi bardzo obiecująco. Na stronie TAKTO finanse możesz sprawdzić, dlaczego warto ubiegać się tu o szybką pożyczkę.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas