Co warto wiedzieć o iphone 11?

Zastanawiasz się nad kupnem iphone 11? Przeczytaj poniższy wpis, aby poznać jego podstawowe parametry techniczne oraz jaki można zakupić telefon w sklepie internetowym? Dodatkowo podsumujemy, czym różni się on od poprzednich modeli iphone.

Podstawowe dane techniczne

iPhone 11 posiada tylną kamerkę z dwoma obiektywami. Pierwszy z nich to obiektyw szerokokątny aż z sześcioma soczewkami oraz optycznie stabilizuje on obraz. Drugi obiektyw jest ultraszerokokątny i posiada pięć soczewek oraz bardzo szeroki kąt widzenia, bo aż 120 stopni.

Nowy iphone 11 posiada tryb kontroli głębi ostrości, jak również bokeh. Dzięki tylnej kamerce można rejestrować obraz w 4K przy 24, 30 lub 60 klatkach na sekundę. W przypadku przedniej kamery można używać również wcześniej wymienionych trybów. Przednia kamera rejestruje obraz 4K przy 24, 30 lub 60 klatkach na sekundę. Ekran w iphonie 11 pozostał bez zmian w stosunku do iphone XR. Nowy iphone 11 posiada wyświetlacz LCD Liquid Retina HD Display, który ma przekątną 6,1 cala, rozdzielczość 1792 x 828 pikseli, 326 ppi, kontrast 1400:1 oraz posiada technologię Haptic Touch i jasność o maksymalnej wartości 625 nitów.

Procesor iphone’a 11 jest wyjątkowy, bo to układ A13 Bionic z silnikiem neuronowym trzeciej generacji. Procesor zbudowano w technologii 7 nm i składa się z 8,5 miliarda tranzystorów.

Jednostka CPU ma dwa rdzenie wydajnościowe, które są o 20% szybsze i pobierają o 30% energii mniej niż układ A12.

Pozostałe cztery rdzenie są rdzeniami efektywnościowymi i są o 20% szybsze oraz 40% bardziej energooszczędne niż w procesorze A12.

Procesor graficzny posiada aż cztery rdzenie, które są podobne wydajnościowo do rdzeni efektywnościowych.

Jaką baterię ma iphone?

Iphone 11 posiada baterię litowo-jonową, która wytrzymuje na jednym ładowaniu o 1 godzinę dłużej niż ta we wcześniejszym modelu iPhone XR.

Dodatkowo bateria obsługuje ładowanie przez indukcje, a naładowanie jej dzięki kablowi do poziomu 50% zajmuje pół godziny. Dotyczy to użycia szybkiej ładowarki 18 W, którą można kupić oddzielnie.

W jakich kolorach dostępny jest iphone 11?

Producent iphone'a 11 wypuścił do sprzedaży aż w sześciu odcieniach. Co ciekawe są one częściowo inne niż poprzednie modele. Sprzęt można kupić w takich kolorach jak:

 • fioletowy,
 • żółty,
 • zielony,
 • czarny,
 • biały,
 • czerwony.

Zdecydowanie najbardziej popularny jest iphone 11 czarny.

Jak odporny jest iphone 11?

iPhone 11 sklasyfikowano o pozycję wyżej niż poprzednika i posiada klasę IP68. Oznacza to, że powinien wytrzymać trzydziestominutowe zanurzenie w wodzie na głębokość nawet dwóch metrów.

Dodatkowo producent zapewnia, że ekran iphone’a 11 jest pokryty najtwardszym szkłem, który używany jest w smartfonach. Zarówno przednia, jak i tylna tafla jest specjalnie utwardzana dzięki hartowaniom w procesie wymiany jonowej.

Jaka jest łączność iphone 11?

Opisywany we wpisie iphone 11 stosuje wymienione poniżej technologie łączności:

 • LTE klasa Gigabit technologia 2×2 MIMO i LAA
 • Wi‑Fi 6 802.11ax technologia 2×2 MIMO (pobiera dane szybciej o 38%)
 • Bluetooth 5.0
 • Czip z technologią Ultra Wideband, dzięki któremu urządzenie może orientować się w przestrzeni
 • NFC posiadającą funkcję czytnika

Aby zlokalizować urządzenie w przestrzeni wykorzystuje się:

 • wbud­owany GPS/GNSS,
 • kompas cyfrowy,
 • Wi‑Fi,
 • sieć komórkową,
 • iBeacony.

Dlaczego warto kupić iphone 11?

Wbudowana lampa błyskowa True Tone jest o wiele jaśniejsza, bo aż o 36% od swoich poprzedników oraz posiada automatyczny, nowy tryb nocny. Dzięki temu można robić świetne zdjęcia nawet nie mając dobrego oświetlenia.

Dodatkowo iphone 11 ma możliwość zrobienia wideo kamerą FaceTime w trybie slo-mo (rozdzielczość wynosi 1080p przy 120 klatkach na sekundę).

W porównaniu do iphone XR, iphone 11 posiada silnik neuronowy z ośmioma rdzeniami o 20% szybszymi i 15% bardziej energooszczędnymi.

Od swoich poprzedników iphone 11 wyróżnia się świetnym dźwiękiem. Co ciekawe można symulować brzmienie przestrzenne dzięki wykorzystanej technologii Dolby Atmos.

Ile kosztuje iphone 11?

Cena iphone 11 jest zależna głównie od pamięci telefonu oraz koloru.

iPhone 11 można zakupić w trzech wersjach o pojemności: 64 GB, 128 GB oraz 256 GB. Największa pamięć jest nowością w porównaniu do swojego poprzednika.

Dodatkowo do sprzętu można dokupić specjalne ubezpieczenie. W przypadku sklepu RTV Euro AGD istnieją dwie opcje. Pierwsza to ubezpieczenie pełne do 3 lat, inne to ochrona ekranu do 2 lat. 

Telefon iphone 11 czarny można zakupić w wyżej wymienionym sklepie za niecałe 2 900 złotych, płacąc w całości lub rozkładając to na raty 0%. Dostawa telefonu jest darmowa. Istnieją również dodatkowe usługi takie jak:

 • Transfer danych - polega na przeniesieniu danych ze starego urządzenia na nowe
 • Przycięcie karty SIM -  profesjonalista przycina kartę SIM tak, aby pasowała do nowego modelu
 • Smartfon Bezpieczny Start podstawowy - to personalizowane usługi dla klienta tj. przeniesienie numerów, ustawienie antywirusa itd.Kto z Was jest już posiadaczem iphone 11, jakie są Wasze odczucia co do tego modelu?

 

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy