Czy warto kupić materac przez internet?

Internetowe sklepy z materacami zyskują coraz większą popularność. Mimo to wiele osób podchodzi ostrożnie do tej metody zakupu, bo przekonanie, że materac lepiej wybrać w salonie stacjonarnym, jest nadal bardzo rozpowszechnione. Często wynika to z ważnych pytań, na które warto poznać odpowiedź. Jak znaleźć i dobrać wygodny materac przez internet?

Czy można być pewnym wyboru, skoro nie ma jak przetestować materaca? Czy sklep z materacami online pozwala na bezproblemowy zwrot lub wymianę? I czy w ogóle warto kupić materac przez internet? Sprawdźmy!

Zakup materaca przez internet - dobra alternatywa dla wizyty w salonie?

Wizyta w salonie stacjonarnym często wymaga wcześniejszego zaplanowania. Nie każdy też ma czas na wyprawę do salonu, który często jest otwarty w godzinach kolidujących z pracą. Dodatkowo, z racji ograniczonej przestrzeni, ekspozycja materacy w salonie zamyka się zazwyczaj w obrębie kilkunastu sztuk. Może się więc zdarzyć, że i tak nie będzie możliwe przetestowanie upatrzonego wcześniej modelu materaca, albo nie będzie dostępny dany rozmiar. Do tego dochodzi też kwestia transportu. Przewiezienie dużego materaca własnym samochodem może się okazać kłopotliwe.

To wszystko przemawia na korzyść zakupów przez internet. W zaciszu własnego domu lub np. w drodze do pracy, można przeglądać dziesiątki materacy i porównać ofertę różnych sklepów. Zakupy online pozwalają na wybór produktu bez pośpiechu. Można zastanawiać się tak długo jak czuje się potrzebę. Niejeden sklep z materacami oferuje darmową dostawę nawet w 24 godziny, z opcją wniesienia do mieszkania. Rozumiejąc obawy kupującego właściciele sklepów oferują też dodatkowe ułatwienia. Jest to m.in. możliwość bezproblemowego zwrotu materaca. Często także można testować materac nawet przez kilkanaście dni i ewentualnie po tym czasie wymienić produkt na inny model. Czasem po wizycie w salonie klient może mieć wrażenie, że wybrał produkt pod wpływem perswazji sprzedawcy, a tutaj można podjąć decyzję całkowicie samodzielnie, na podstawie własnych odczuć.

Ponieważ jednak zakup dobrej jakości materaca, który będzie służył przez kilka lat, to większa inwestycja, nadal pozostaje jedno ważne pytanie,. W jaki sposób wybrać materac bez wychodzenia z domu jeśli nie ma się wiedzy o materacach? Jak zdecydować co lepsze, materace piankowe, sprężynowe, czy np. materace lateksowe? Na to też jest rozwiązanie.

Jak wybrać materac przez internet?

Materac do spania trzeba dobrać do wagi i wzrostu użytkownika i mieć na względzie to, jaki rodzaj podparcia jest przyjemniejszy dla tej konkretnej osoby. Jedne osoby, po latach spania na wersalce lub kanapie, instynktownie wybiorą materace sprężynowe, bo na nich będą się czuć wygodniej. Inni wolą materace piankowe, które mogą przyjemnie otulać, albo też np. materace lateksowe, dobrze wspierające sylwetkę osób o wyższej wadze. Praktycznie każdy dobry sklep z materacami ma na stronie wygodne filtry. Dzięki nim określa się m.in. twardość materaca, czy rodzaj wypełnienia. Można też wybrać modele dedykowane konkretnej grupie użytkowników, np. materace do spania dla par, dla seniorów lub np. dla osób cierpiących na problemy z kręgosłupem. Bardzo często sklepy internetowy oferują też możliwość kontaktu przez czat na stronie albo infolinię. W razie pytań o różnice między konkretnymi modelami materaca, albo w razie wątpliwości który materac wybrać, na bieżąco można porozmawiać z doświadczonymi sprzedawcami. Poszukiwanie materaca w internecie pozwala też sprawdzić opinie innych klientów na temat konkretnych modeli.

Kupując materac przez internet można być pewnym kilku rzeczy. Przede wszystkim zaoszczędzi się czas potrzebny na dojazd i wizytę w salonie. Po drugie, można porównać dużo większą ilość materacy, za jednym razem sprawdzając też ofertę konkurencji. To też brak zmartwienia o to, jak przetransportować materac. Sam wybór materaca też jest ułatwiony przez różne rozwiązania na stronach internetowych i wsparcie sprzedawców online i przez telefon. Taki kontakt jest dużo bardziej swobodny niż rozmowa w salonie. Do tego często można materace do spania testować znacznie dłużej niż kilka minut.

Według badań, sprawdzających satysfakcję klientów sklepów internetowych z materacami i salonów stacjonarnych, proporcje rozłożone są praktycznie po równo. Może warto więc spróbować zakupów online?


Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy