Czy warto wykonać korektę nosa?

Ludzie mają mnóstwo kompleksów i tak było praktycznie od zawsze - odkąd tylko jedna osoba mogła skomentować wygląd drugiej. Wszyscy zaczęliśmy się ze sobą porównywać i jeżeli tylko czymś się różnimy od drugiej osoby to zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno możemy tak wyglądać. Od razu chcemy to zmienić i upodobnić się do kogoś innego – tak, aby przesadnie się nie wyróżniać. To właśnie dlatego decydujemy się na operacje plastyczne piersi, brzucha czy uszu. Poprawiamy sobie wszystko to, co zaniża naszą samoocenę.

Coraz więcej osób interesuje się też korekcją nosa. Dlaczego? Dlatego, że jest to tak naprawdę pierwsza rzecz, na jaką zwracamy uwagę - spotykamy kogoś nowego i widzimy jego twarz. Jeżeli nos jest zakrzywiony, za duży lub za szeroki to szybko to zauważamy. Nie oznacza to oczywiście wcale, że uznajemy go za brzydki - ale dana osoba może faktycznie mieć za każdym razem wrażenie, że nowy człowiek ją ocenia. To trudne pod względem psychicznym - ciągle się stresujemy i nigdy nie potrafimy się rozluźnić. Jeżeli faktycznie jest to dla nas aż tak trudne to korekta nosa może być tutaj najlepszym rozwiązaniem.

Co musimy wiedzieć o tym zabiegu?

Na pewno warto uświadomić sobie od razu, że nie jest to szybka procedura i nie jesteśmy w stanie od razu wrócić potem do normalnego życia - potrzebny jest czas na zagojenie się ran, a również opuchlizna na pewno da nam się we znaki. Pierwsza doba po operacji to czas, który w dalszym ciągu spędzimy w szpitalu bądź w klinice - a w naszym nosie będą cały czas specjalne opatrunki. Musi minąć kolejne 7 do 10 dni zanim w ogóle będziemy mogli zdjąć gips oraz szwy - już samo to powinno przekonać Cię, że korekcja nosa to poważna sprawa i trzeba dobrze się zastanowić, czy jesteśmy na to przygotowani. 

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej - na Twojej twarzy będą w tym czasie pojawiały się siniaki i obrzęki. Utrudnione może być oczywiście oddychanie przez nos - będzie to szczególnie niekomfortowe podczas snu. A kiedy widać ostateczny efekt operacji? Tak naprawdę dopiero po 12 miesiącach możemy mieć pewność, iż uzyskany kształt jest faktycznie ostateczny.

Wysoka cena operacji

Tak samo, jak każda inna operacja plastyczna - tak samo korekcja nosa również sporo kosztuje. Zanim w ogóle weźmiemy pod uwagę jej wykonanie, koniecznie znajdźmy dobrą klinikę lub szpital, który wielokrotnie i z powodzeniem przeprowadził korektę nosa. Wtedy będziemy mieć pewność, iż znajdziemy się pod opieką profesjonalistów. W Warszawie zabieg polecamy wykonać w klinice chirurgii plastycznej Timeless.


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje