Reklama

Dlaczego warto stosować płytki lastryko w łazience

Płytka lastryko kiedyś najczęściej stosowana była w instytucjach publicznych i przedsiębiorstwach. Dzisiaj przedstawimy jej bardziej “domową” twarz. Pokażemy, dlaczego warto stosować kolorowe lastryko w łazience. Przekonasz się, że to jeden z najlepszych materiałów do aranżacji tej niewielkiej, ale wymagającej przestrzeni.

Artykuł sponsorowany

Lastryko - materiał o doskonałych parametrach technicznych

Płytki lastryko są antypoślizgowe. Dlatego w łazience idealnie sprawdzają się na podłodze.

Są też odporne na wilgoć, co ma tu szczególne znaczenie. Nie absorbują wody. Nie wymagają impregnacji po ułożeniu i konserwacji. Układając płytki lastriko, minimalizujesz więc ryzyko ich delikatnego "puchnięcia", a następnie pękania.

Płytka lastryko to inwestycja co najmniej na lata

Jednym z najważniejszych parametrów sztucznego kamienia jest odporność na ścieranie. To gwarantuje niezmienność estetycznego wyglądu przez cały okres użytkowania. Płytka lastryko jest także odporna na nacisk i duże obciążenia. Nie pęka pod naciskiem np. drgań wirującej pralki.

Reklama

Wszystkie te elementy gwarantują długą żywotność podłogi bez utraty pierwotnego wyglądu. Jest to istotne, gdyż gruntowny remont łazienki jest dość kosztowny i zazwyczaj przeprowadzamy go raz na kilka lub nawet kilkanaście lat.

Lastryko dopasuje się do każdego stylu

Dzisiejsze płytki lastryko nawiązują do oryginałów. Różnych odcieni szarości jest nadal najwięcej. Jednak na rynku pojawiły się również bardziej finezyjne opcje. Pudrowy róż, delikatny odcień żółtego, błękitu, czy zieleni wzbogacają oferty znanych, włoskich i hiszpańskich producentów, takich jak Marazzi, Itt, d’Imola i Codicer.

Najciekawsze zmiany zaszły jednak w samym wykończeniu. Współczesne lastryko to nie tylko matowe, surowe rozwiązania. Ciekawie wyglądają opcje na wysoki połysk, które stają się elegancką wersją kamiennej ceramiki.

Natomiast płytki lastryko lappato są nowoczesne i modernistyczne. Ich matowo-połyskująca powierzchnia nadal jest antypoślizgowa, a jednocześnie pozwala uzyskać efekt minimalistycznego luksusu. O ile opcje polerowane na wysoki połysk lepiej stosować na ścianie w łazience, o tyle płytki lappato są idealne na podłogi.

Na liście z lastriko powoli zaczynają pojawiać się opcje o satynowym wykończeniu, które intrygująco wygląda z surowością terrazzo. Tworzy efekt atłasowej miękkości, co tylko w teorii stoi w sprzeczności z kamienną strukturą.

Różnorodność rozwiązań sprawia, że łatwo dopasować go do charakteru aranżacji w całym domu. Matowe są idealne jako płytki lastryko do łazienki w stylu loftowym, modernistycznym i industrialnym. Połyskujące opcje pasują także do eleganckich wnętrz. Satyna jest wszechstronna. Umiejętnie użyta wkomponuje się zarówno w projekt łazienki nowoczesnej lub bardziej klasycznej.

Płytki lastryko to idealne dekory do łazienki

Zaletą terrazzo jest jego charakterystyczny wygląd. Zatopione w strukturze drobinki mogą przybierać delikatną, niemal niewidoczną formę. Ta jest idealna jako baza w projektach łazienek.

Często są jednak bardziej kontrastowe. Występują w spokojniejszych lub bardziej wyrazistych tonacjach. Takie płytki w łazience sprawdzają się jako dekory. Są ciekawą alternatywą dla tradycyjnej mozaiki. Wyróżnią ścianę pod natryskiem, nad umywalkami, czy nawet fragment podłogi.

W łazience połączonej z toaletą mogą posłużyć do oddzielenia tych dwóch, użytkowych przestrzeni.

Kolorowe lastryko dzięki swojej intensywności odciąga uwagę od niechcianych elementów, które jednak muszą znaleźć się w łazience. Sprawdza się więc w roli dekoracyjnej “maskownicy" w przypadku zabudowy np. geberitu.

Należy jedynie mieć na uwadze ich intensywność i wyrazistość. Płytkę lastryko w wersji dekoru lepiej stosować oszczędnie zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach. Najlepiej wybrać dla niej jedną ścianę lub jej fragment, a całą aranżację uzupełnić bardziej stonowanymi rozwiązaniami.

Lastryko to oszczędność czasu i gwarancja idealnego dopasowania

Kolejna zaleta tej ceramiki jest wynikiem polityki producentów, którzy oferują rozbudowane kolekcje. Zazwyczaj w jednej znajdziesz płytki lastrykowe delikatne, niemal jednorodne oraz intensywne, dekoracyjne wersje.

Dopasowane są kształtem oraz rozmiarami, co ułatwia ich zestawienie.

Dobór pasujących do siebie opcji i stworzenie spójnej aranżacji jest więc bezproblemowe.

Sztuczny kamień - uniwersalizm i zalety adaptacyjne

Ostatnią zaletą na naszej liście jest ich łatwe zestawienie płytek lastryko z innymi formami ceramiki. Zwiększa to możliwości aranżacyjne w łazience.

Świetnie wyglądają w zestawieniu z imitacją drewna, kamienia, betonu. Wejdą w symbiozę nawet z eleganckimi płytkami marmurowymi. Użyte jako baza będą fenomenalnym tłem dla modnych ściennych płytek zellige, czy nowoczesnych, kolorowych płytek cegiełek.

Gwarancja spójności

Kolorowe lastryko jest idealne nie tylko do łazienki. Jego parametry techniczne sprawdzają się w kuchni i na tarasie. Walory dekoracyjne wykorzystać można natomiast w salonie i holu. Za pomocą płytek lastrykowych można stworzyć więc spójną aranżację, w której łazienka będzie częścią przemyślanego projektu. Wystarczy zastosować jeden wspólny element we wszystkich wnętrzach, by zwiększyć estetykę wykończenia.

Artykuł sponsorowany

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy