Reklama

Reklama

Jak skutecznie schudnąć? Jedyna efektywna droga!

Szczupła sylwetka to marzenie wielu kobiet. Wciąż sięgamy po diety cud lub medykamenty, które mają nam pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Tymczasem okazuje się, że odchudzanie może być przyjemne i skuteczne. Jak schudnąć, by wreszcie móc cieszyć się świetną sylwetką oraz dobrym zdrowiem? To pytanie zadaliśmy dietetykowi z cateringu dietetycznego WygodnaDieta.pl.

Tajemnica skutecznego odchudzania

Odżywianie to temat, na który wypowiadają się nie tylko eksperci, lecz także celebryci czy influencerzy. Z tego powodu w wielu źródłach można znaleźć sprzeczne informacje. Jedni grzmią, by zrezygnować z glutenu, inni zalecają dietę wegańską, a jeszcze inni są zwolennikami spożywania jedynie soków. Jak w gąszczu informacji odnaleźć te właściwe? Dietetyk Malwina Przychodzka z firmy WygodnaDieta.pl postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości.

Reklama

- Kluczem do zgrabnej sylwetki oraz zdrowia jest starannie zbilansowana dieta o odpowiedniej kaloryczności - stwierdza ekspertka. - Kaloryczność diety należy dostosować do indywidualnych potrzeb, a do jej ustalenia niezbędne są parametry, takie jak wzrost, wiek, płeć, masa ciała oraz aktualna aktywność fizyczna. Tajemnicą skutecznego odżywiania jest obniżenie kaloryczności posiłków o około 500 kalorii w stosunku do zapotrzebowania. Jeśli będziemy dostarczać organizmowi mniej energii niż potrzebuje, z czasem zaobserwujemy ubytek masy ciała. Co ważne, podczas zdrowego odchudzania, gubi się średnio od 0,5 do 1 kg tygodniowo.

Obniżenie kaloryczności spożywanych posiłków oraz nawet lekka aktywność fizyczna to klucz do skutecznego, a przede wszystkim zdrowego odchudzania. Wciąż jednak wiele osób sięga po rygorystyczne jadłospisy, promowane w sieci jako efektywne sposoby na pozbycie się nadmiernych kilogramów. Czy takie odchudzanie to dobry pomysł?

Dieta cud - dlaczego nie działa na dłuższą metę?

Na początek warto zadać sobie pytanie, dlaczego diety cud odnoszą tak duży sukces. Ich popularność tkwi w spektakularnych efektach - pozwalają na pozbycie się dużej liczby kilogramów w bardzo krótkim czasie. Skoro więc dieta cud pozwala schudnąć, dlaczego nie jest zalecana? Problem tkwi w drastycznym ograniczaniu kalorii oraz składników odżywczych.

- Dieta cud pozwala na szybkie odchudzanie, jednak nie jest to długotrwały efekt. Po powrocie do wcześniejszych nawyków żywieniowych, kilogramy wracają, często z podwójną siłą  - twierdzi dietetyk Malwina Przychodzka. - Diety cud powodują spadek masy ciała ze względu na bardzo niską kaloryczność jadłospisów. Należy jednak pamiętać, że zbyt niska kaloryczności diety z czasem może powodować efekt odwrotny do zamierzonego. Organizm gromadzi energię w postaci tkanki tłuszczowej i odkłada ją na tzw. "cięższe czasy", przez co tyjemy, pomimo spożywania niewielkich ilości jedzenia.

Diety cud mogą negatywnie wpłynąć nie tylko na metabolizm, lecz także na cały organizm. Tak restrykcyjne diety często prowadzą do niedoborów składników odżywczych. Właśnie z tego powodu tak często odczuwamy osłabienie czy dekoncentrację podczas stosowania diety cud. Długotrwałe stosowanie restrykcyjnego jadłospisu może prowadzić do anemii oraz niedoborów witamin, co skutkuje przykrymi schorzeniami.

Zdrowa, zbilansowana i smaczna dieta odchudzająca

Dobra dieta odchudzająca to taka, która dostarczy nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a przy okazji będzie smaczna. Co zatem jeść na diecie odchudzającej? Niemal wszystko! Rezultat diety zależy przede wszystkim od jej kaloryczności, którą należy dobrać indywidualnie. Zasada ta dotyczy oczywiście osób zdrowych - niektóre schorzenia utrudniają odchudzanie. 

Liczba posiłków w ciągu dnia również ma znaczenie. Najlepszym rozwiązaniem jest pożywanie pięciu dań: śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji w trzygodzinnych odstępach. Dzięki temu unikniemy uczucia głodu, a dodatkowo będziemy mieli szansę na zjedzenie kilku pysznych posiłków. Warto pamiętać, by śniadanie spożywać nie później niż godzinę po przebudzeniu, zaś kolację około 2-3 godziny przed snem.

Dieta z dostawą do domu - wygodne rozwiązanie dla zabieganych

Nie każdy może pozwolić sobie na codzienne przygotowywanie pięciu posiłków. Niestety, taka dieta może być czasochłonna. Właśnie z tego powodu powstały cateringi dietetyczne, które dostarczają posiłki pod wskazany adres. - Dieta pudełkowa to dobre rozwiązanie dla osób, niemających czasu na przygotowywanie jedzenia. Catering dobrze sprawdza się również wtedy, gdy nie chcemy bądź nie jesteśmy w stanie samodzielnie obliczać kaloryczności posiłków oraz makroskładników - twierdzi dietetyk Malwina Przychodzka. Jednym z cateringów dietetycznych, realizujących dostawy niemal w całej Polsce, jest WygodnaDieta.pl.

WygodnaDieta.pl oferuje aż 14 różnorodnych programów dietetycznych - wszystkie jadłospisy układane są przez doświadczonych dietetyków. Możemy zamówić dietę:

·         niskokaloryczną i bez ryb,

·         wegetariańską oraz wegetariańską z rybami,

·         wegańską,

·         bez glutenu, bez laktozy, bez glutenu i laktozy,

·         bez nabiału oraz bez glutenu i nabiału,

·         dla diabetyka,

·         z niskim indeksem glikemicznym,

·         antycellulitową,

·         sportową.

Dostawy posiłków odbywają się w godzinach wczesnoporannych, a kurier dostarcza zestawy pod wskazany adres. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy cieszyć się świeżym, pysznym i dietetycznym śniadaniem o poranku. Dieta pudełkowa dostarcza niezbędnych makroskładników, witamin i minerałów, dlatego może być stosowana długotrwale. Firma WygodnaDieta.pl oferuje dodatkowo bezpłatne konsultacje z dietetykiem oraz możliwość samodzielnej zmiany kaloryczności diety i terminów dostaw w trakcie trwania zamówienia.

Odchudzanie to długotrwały proces, który może przynieść upragnione rezultaty tylko wtedy, gdy stosujemy się do zaleceń zdrowej, zbilansowanej diety o obniżonej kaloryczności. Jeśli liczenie kalorii i samodzielne komponowanie jadłospisów nie jest Twoją mocną stroną, skorzystaj z cateringu dietetycznego. Schudnij bez wyrzeczeń już teraz!

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje