Reklama

Reklama

Jakie plisy wybrać do salonu?

Wielofunkcyjność rolet i plis okiennych polega na tym, że spełniają one zarówno rolę osłony przed słońcem, jak i dekoracji. To, w jaki sposób wykończone zostało okno świetnie uzupełnia stylistykę całego wnętrza. Wiele osób przykłada tym samym dużą uwagę do przygotowania ozdób okiennych, spójnych z pozostałym wystrojem pomieszczenia. W artykule podpowiadamy, jakie plisy okienne najlepiej pasować będą do stylistyki salonu w zależności od jego charakteru. Sprawdź!

Plisy w Twoim salonie

Okienne plisy poniekąd łączą w sobie cechy tradycyjnych żaluzji oraz rolet. Użycie podobnych materiałów do osłony przed słońcem oraz uformowanie tkaniny w charakterystyczną "harmonijkę" to nowoczesna hybryda dobrze znanych rozwiązań, która zyskała grono amatorów. Montowane na dwóch profilach plisy rozciągać można w obu kierunkach, samodzielnie wybierając jaka część szyby ma zostać osłonięta. Poza standardowymi plisami montowanymi na prostokątnych oknach w salonie, w sprzedaży znajdują się także modele do okien dachowych ze specjalnymi prowadnicami, czy plisy dopasowane do okien w kształcie trójkąta, bądź owalu. Wiele form tych popularnych zasłon budzi pytanie - jak dobrać je do wnętrza swojego domu? Oto nasze propozycje dla właścicieli salonów w nowoczesnym i tradycyjnym stylu!

Reklama

Zobacz także: Dekorowanie salonu

Propozycja do salonu w nowoczesnym stylu

Wnętrza o nowoczesnym charakterze zwykle cechuje prostota, minimalizm i umiejętne połączenie form oraz materiałów. Plisy wydają się więc być stworzone do tego wnętrza! Do salonów, w których króluje biel i szarość polecamy rolety o tym samym kolorze - spójna z barwą ścian dekoracja okna sprawi, że we wnętrzu zapanuje harmonia. Tym, którzy nowoczesny styl salonu rozumieją przez połączenie drewna, metalu i miękkich zestawów wypoczynkowych polecamy plisy z drewnianymi wykończeniami. Wówczas dekoracja okienna idealnie wpisze się w stylistykę wnętrza, nie odstając od charakteru pozostałego wyposażenia. Co więcej, właścicielom nowoczesnych salonów polecamy plisy z szeroką harmonijką. Paski o szerszej powierzchni wniosą do wnętrza powiew świeżości i idealnie uzupełnią styl nowoczesnego salonu.

Plisy do klasycznych wnętrz? Dlaczego nie!

Nie zapominamy także o właścicielach pomieszczeń urządzonych w tradycyjny sposób. W tym wypadku sięgać warto po szlachetne kolory - pasujące do zasłon okiennych plisy w kolorze szmaragdu, bądź butelkowej zieleni idealnie sprawdzą się zwłaszcza w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach, wpuszczając do środka stłumione promienie światła. Jeśli zależy Ci na całkowitym zaciemnieniu salonu, wówczas zdecyduj się na plisy "dzień-noc". Specjalny materiał harmonijki w pełni zablokuje dostęp światła do wnętrza, pozwalając na swobodne oglądanie telewizora, bądź krótką drzemkę. Do klasycznych salonów warto zamontować także plisy o szczególnych walorach dekoracyjnych, w których co drugie zagięcie materiału wykonane jest z niemal przezroczystej tkaniny. Nie ujmuje to jednocześnie ich podstawowej roli, czyli osłony przed światłem, jednak w szczególny sposób zdobi wnętrze swoją formą. Co z kolorami? Decyduj się przede wszystkim na plisy pasujące do głównego motywu panującego w Twoim salonie. Zbyt duża zabawa z kolorem może skutkować niepożądanym efektem kiczu.

Nie istnieje uniwersalna zasada, jaką kierować należy się podczas wybierania plis do salonu. Najważniejsze, by dekoracja odzwierciedlała charakter wnętrza i komponowała się z pozostałymi elementami wyposażenia. Poza estetyką podczas zakupów warto kierować się walorami funkcjonalnymi rolet - zabudowane prowadnice, wygodny system sterowania zasłoną, czy wreszcie całkowita zdolność do blokowania światła słonecznego przedostającego się do wnętrza mogą być dodatkowymi atutami!

Szukasz plis do swojego salonu? Odwiedź rolety.eu

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje