Jesień to dobry moment na zakup wiszącego fotela ogrodowego. Sprawdź, dlaczego?

Popyt na meble ogrodowe trwa w zasadzie przez cały rok. Po okresie wakacyjnym ceny wyraźnie spadają. Producenci, chcąc opróżnić magazyny z zalegającego towaru, organizują posezonowe wyprzedaże. Fotele ogrodowe wiszące można wówczas kupić nawet kilkaset złotych taniej!

Kiedy kupowane są meble ogrodowe?

Największy popyt na meble ogrodowe utrzymuje się od końca marca do sierpnia, co oczywiście nie oznacza, że nie możesz kupić ich w listopadzie czy grudniu. Z jednej strony zakup mebli ogrodowych jesienią pozwala sporo zaoszczędzić. Z drugiej zaś oferta jest wówczas okrojona. Na wyprzedażach często dostępne są tylko te modele, które nie zostały sprzedane w sezonie. Powody mogą być różne: zbyt wysoka cena regularna, mało atrakcyjny design, istnienie wady, zwroty wpływające po sezonie itd.

Wiszący fotel ogrodowy - tańszy po sezonie, modny przez cały rok

Ryzyko braku dostępności towaru po sezonie nie do końca dotyczy segmentu foteli ogrodowych podwieszanych, które oferowane są przez cały rok. To niezwykle wszechstronne meble, które można wykorzystać nie tylko w ogrodach, ale również na balkonach, tarasach i we wnętrzach. W efekcie stanowią rozwiązanie całoroczne. Jesienią wiszące krzesła ogrodowe - podobnie, jak inne meble ogrodowe, często są dostępne w niższych cenach, np. w ramach sezonowej wyprzedaży lub jako towary poekspozycyjne.

Kupując wiszące kosze ogrodowe jesienią, nie trzeba się martwić, że wybrany model za kilka miesięcy wyjdzie z mody. Wiszące siedziska ogrodowe w klasycznych odsłonach, jak te dostępne w sklepie Dollo (https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/fotele_wiszace_ogrodowe.html), posiadają absolutnie ponadczasowy design. Są odporne na upływ czasu i zmieniające się trendy wnętrzarskie.

Jeśli kupujesz fotel ogrodowy wiszący w sklepie internetowym, wybierz zaufanego sprzedawcę i produkt z gwarancją.

Zakup foteli ogrodowych wiszących jesienią - dodatkowe korzyści

        

Kupując fotel ogrodowy wiszący jesienią, masz szansę:

  • upolować model, który w sezonie był nie do zdobycia - teraz chętnych jest zdecydowanie mniej i być może ktoś dokonał zwrotu;
  • zaoszczędzić pieniądze, bo właśnie jesienią organizowane są najlepsze promocje;
  • cieszyć się nowym nabytkiem szybciej - po sezonie zamówień jest mniej, więc są realizowane sprawniej;
  • uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania - brak tłumów pozwala doradcom klienta poświęcić każdemu więcej czasu na rozmowę;
  • dokładniej przemyśleć kwestie związane z umiejscowieniem fotela wiszącego w ogrodzie, sposobem jego montażu, aranżacją strefy wypoczynkowej itd. - do lata masz jeszcze sporo czasu.

Kto powinien kupić wiszący fotel ogrodowy poza sezonem, a kto raczej w sezonie?

Kupowanie mebli ogrodowych jesienią, w tym ogrodowego fotela wiszącego, to szansa na znalezienie rozwiązań wysokiej jakości w naprawdę korzystnych cenach. Zaoszczędzone środki można wydać na użyteczne akcesoria, np. pokrowiec albo zaaranżowanie strefy wypoczynkowej.

Warto jednak wiedzieć, że nowe kolekcje mebli ogrodowych pojawiają się w sklepach wiosną, czasem dopiero w maju. Z tego względu na zakup mebli ogrodowych po sezonie decydują się przede wszystkim poszukiwacze okazji, dla których niska cena stanowi ważniejsze kryterium wyboru mebli niż pełna dostępność asortymentu czy najnowocześniejszy design.

Jeżeli zależy Ci na możliwości swobodnego przebierania we wzorach i kolorach mebli albo na posiadaniu fotela z najnowszej kolekcji, wówczas optymalnym rozwiązaniem będzie dokonanie zakupu w trakcie trwania sezonu. Ewentualnie na etapie przedsprzedaży. Oczywiście trzeba pamiętać, że meble ogrodowe są wtedy sprzedawane po cenach regularnych, a sprzedawcy, widząc popyt, rzadko udostępniają kody rabatowe.

 

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje