Polisa na życie – dobre rozwiązanie na trudne czasy

Artykuł sponsorowany

W wyniku poważnego zachorowania możemy stracić możliwość zarabiania pieniędzy i tym samym utrzymania naszej rodziny. Może się również zdarzyć, że nas zabraknie. Dlatego warto pomyśleć o zakupie polisy na życie i zdrowie. Jaką ochronę ona zapewnia? Dlaczego warto ją mieć? Jak wybrać dobre ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania?

W zasadzie każdy dorosły człowiek powinien brać pod uwagę zawarcie umowy ubezpieczenia na życie i zdrowie
W zasadzie każdy dorosły człowiek powinien brać pod uwagę zawarcie umowy ubezpieczenia na życie i zdrowiemateriały promocyjne

Kto przede wszystkim powinien wykupić polisę na życie i zdrowie? Kiedy najlepiej to zrobić?

Z badania przeprowadzonego przez serwis interviewme.pl wynika, że 24 proc. Polaków nie ma żadnych oszczędności, natomiast w przypadku 22 proc. osób posiadane środki wystarczą na ok. 2 tygodnie życia. 58 proc. odkłada mniej niż 500 zł miesięcznie. To oznacza, że wielu z nas żyje z miesiąca na miesiąc i w razie poważnego zachorowania może mieć problem nie tylko ze znalezieniem środków na leczenie, ale również z utrzymaniem siebie i najbliższych. Dlatego tak ważne jest posiadanie ubezpieczenia na życie oraz zabezpieczenia na wypadek poważnej choroby. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej Polaków. Dla kogo przeznaczona jest taka ochrona?

W zasadzie każdy dorosły człowiek powinien brać pod uwagę zawarcie umowy ubezpieczenia na życie i zdrowie. Jest to jednak szczególnie ważne w przypadku tych rodzin, w których tylko jedna osoba zarabia oraz tych, które nie mają dużych oszczędności. Nawet jeśli jesteśmy w stanie odkładać wysoką kwotę, to i tak bierzmy pod uwagę fakt, że przykładowo leczenie w przypadku poważnego zachorowania może trwać wiele lat i być bardzo kosztowne. Czy mamy środki wystarczające na to, żeby zapewnić byt rodzinie? Czy w razie gdyby nas zabrakło, naszym najbliższym wystarczy pieniędzy na to, żeby poradzili sobie finansowo przez przynajmniej kilka miesięcy? Jeśli będziemy mieć polisę na życie i zdrowie, damy bliskim więcej czasu na znalezienie źródła utrzymania -  warto wybrać ubezpieczenie z odpowiednio wysoką sumą, w czym pomoże nam Agent.

Dlaczego nie warto rezygnować z ubezpieczenia na życie i zdrowie w trudnych czasach pandemii?

Pandemia spowodowała, że wielu Polaków zaczęło zarabiać dużo mniej niż dotychczas, a niektórzy stracili pracę. Z badania przeprowadzonego przez Federację Konsumentów i Fundację Rozwoju Rynku Finansowego wynika, że oszczędności ponad 30 proc. Polaków zmalały w związku z COVID-19. 16 proc. respondentów ograniczyło swoje wydatki. Szukanie sposobu na obniżenie kosztów życia poprzez rezygnację z polisy nie jest jednak dobrym pomysłem.

Ubezpieczyciele zauważają wręcz odwrotną tendencję - ostatnimi czasy Polacy jeszcze bardziej zainteresowali się posiadaniem ochrony, która może im ułatwić życie w przypadku poważnego zachorowania i nie tylko. Dzięki takiemu ubezpieczeniu możemy otrzymać środki na leczenie i utrzymanie rodziny czy na rehabilitację.

Łatwy zakup ubezpieczenia - możliwy częściowo lub pełni online

Obecnie możemy wybrać ubezpieczenie na życie i zdrowie bez konieczności wychodzenia z domu. Z agentem możemy spotkać się online i w ten sposób uzyskać informacje o tym, jak działa polisa. Porozmawiamy z nim o  naszych potrzebach i oczekiwaniach w zakresie ubezpieczeń, a także o naszym stanie zdrowia i stylu życia. Pozwoli to agentowi zarekomendować odpowiednie dla nas ubezpieczenie. Następnie wspólnie z nim wypełnimy  wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia, a potem opłacimy pierwszą składkę. Po zawarciu umowy możemy zarządzać swoim ubezpieczeniem online - taką możliwość daje np. towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva. Szczegółowe dane na temat wspomnianej oferty znajdują się na stronie: https://www.aviva.pl/ubezpieczenia-na-zycie-i-zdrowie/

Polisa na życie to dobre rozwiązanie na trudne czasy pandemii - jeśli jeszcze jej nie mamy, to powinniśmy zainteresować się zawarciem umowy. Dzięki ubezpieczeniu możemy zyskać pomoc w wielu trudnych chwilach.

Źródła:

https://interviewme.pl/blog/zycie-bez-pensji-badanie
http://www.federacja-konsumentow.org.pl/270,finanse-polakow-w-czasie-covid19--raport-z-badania.html

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas