Pompa ciepła z aplikacją internetową - jaką wybrać?

Artykuł sponsorowany

Pompy ciepła wykraczają dziś zdecydowanie poza standardowe formy sterowania. Pokazują, jak wielkie możliwości w zakresie kontroli zapewnia Internet Rzeczy – technologia do do sterowania urządzeniami.

article cover
materiały promocyjne

Połączenia mobilne sprawiają, że aplikacje internetowe do pomp ciepła umożliwiają jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie wszystkich funkcji układu.

Pompy ciepła z aplikacją internetową to dziś rozwiązanie, bez którego trudno wyobrazić sobie nowoczesny system ogrzewania i chłodzenia w domu. Wykorzystanie internetu mobilnego w smartfonie pozwala na proste i nadzwyczaj intuicyjne ustawianie oraz programowanie funkcji pomp ciepła.

W ten sposób użytkownik może nie tylko sterować ogrzewaniem oraz procesem chłodzenia. Możliwości sterowników pozwalają również na programowanie określonych zachowań czasowych, dzięki czemu bezpośrednio z poziomu aplikacji dochodzi do kontroli temperatury wnętrza lub wody użytkowej.

Jak działają aplikacje dla pompy ciepła?

Mobilne aplikacje odpowiedzialne za kontrolę działania pompy ciepła służą do prostego i szybkiego zarządzania urządzeniem oraz monitoringu jego działania. Aplikacja pomp ciepła SPRSUN dostępne na https://www.sole-mio.pl/ umożliwia również łatwą i sprawną pierwszą konfigurację urządzenia w momencie jej uruchomienia przez instalatora.

Wykorzystując internet, umożliwiają dostęp do sprzętu z dowolnego miejsca. W ten sposób - poprzez aplikację - można śledzić działanie systemu i sterować układem centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej pod kątem maksymalizacji komfortu.

Ważną zaletą aplikacji do pomp ciepła jest również informacja zwrotna generowana bezpośrednio na smartfon użytkownika. W sytuacji, gdy dochodzi do zakłóceń, automat generuje ostrzeżenie, które umożliwia szybką diagnozę i zdalne rozwiązanie ewentualnych problemów, a gdyby wyjątkowo to nie wystarczyło to podjęcie prac serwisowych.

Aplikacje do zarządzania pompą ciepła działają przez internet i mogą być instalowane na wszelkich urządzeniach mobilnych. Dotyczy to zarówno smartfonów Android i iOS jak i tabletów. Instalacja nie jest skomplikowana, a system samoczynnie zostaje skonfigurowany tak, by użytkownik wobec minimum formalności zyskiwał pełną kontrolę zdalną nad systemem.

W ten sposób z poziomu aplikacji internetowej może on na bieżąco kontrolować pracę systemu grzewczego oraz dokonywać jego diagnostyki. Efektem stają się niższe koszty usług serwisowych i zdecydowanie lepsza optymalizacja gospodarki cieplnej.

Pompy ciepła z aplikacją jaką wybrać?

Bardzo ważne jest, by aplikacja do pompy ciepła była w pełni dostosowana do danego modelu urządzenia, a nie stanowiła jedynie dość uniwersalnego oprogramowania kontrolnego.

W ten sposób dopracowane zostały pompy ciepła SPRSUN, których działanie wspomaga szczegółowo zaprojektowana aplikacja umożliwiająca dobór optymalnego typu i mocy pompy ciepła. Zastosowany moduł komunikacyjny zapewnia osiągnięcie wysokiej efektywności w ramach kilku wariantów mocy.

Aplikacja do obsługi pomp ciepła opracowana przez inżynierów tego znanego producenta zapewnia bezpieczny i wygodny dostęp do wszystkich ustawień. W efekcie właściciele domu lub mieszkania mogą - np. wracając z pracy do domu uruchamiać pompę zdalnie. Z kolei przebywając przez dłuższy czas poza nieruchomością są w stanie weryfikować status działania pompy. W przypadku zakłóceń aplikacja generuje komunikat wyświetlany na ekranie urządzenia.

- Warto zwrócić uwagę nie tylko na możliwości techniczne urządzenia oraz funkcjonalność aplikacji, ale też intuicyjność jej działania - mówi Maciej Zyznarski, członek zarządu SOLEMIO sp. z o.o., autoryzowanego dystrybutora pomp ciepła SPRSUN w Polsce. Łatwość działania aplikacji i swoboda monitorowania instalacji ważna jest m.in. dla osób starszych. - Nie są one przywykłe do środowiska internetowego. Jednocześnie chętnie sięgają po tego rodzaju rozwiązania ze względu na wygodę w przypadku wykrycia problemu. Z naszych doświadczeń wynika, że użytkownicy nadzwyczaj szybko doceniają prostotę i łatwość jaką daje im pełna kontrola nad pompą na smartfonie. W przypadku wykrycia nieprawidłowości serwis może zdalnie sprawdzić co się dzieje nie tak z urządzeniem lub nawet instalacją - zauważa Zyznarski. Często problem można rozwiązać zdalnie, a dzięki trafnemu wykryciu błędu serwis może szybko zareagować w odpowiedni punkt.

Obsługa pompy ciepła za pomocą aplikacji

Podstawową korzyścią, jaką daje aplikacja do pompy ciepła jest prosta obsługa regulatora urządzenia. W ten sposób ustawienie parametrów dla ogrzewania, chłodzenia i podgrzewania Ciepłej Wody Użytkowej staje się wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Najważniejszymi parametrami w tym temperaturą możemy sterować przy pomocy telefonu leżąc na symbolicznej kanapie czy będąc jeszcze poza domem.

Dedykowana aplikacja Heatpump umożliwiająca ustawienie temperatury i zaplanowanie harmonogramu pracy urządzenia
Dedykowana aplikacja Heatpump umożliwiająca ustawienie temperatury i zaplanowanie harmonogramu pracy urządzeniamateriały promocyjne
Dedykowana aplikacja Heatpump umożliwiająca ustawienie temperatury i zaplanowanie harmonogramu pracy urządzenia
Dedykowana aplikacja Heatpump umożliwiająca ustawienie temperatury i zaplanowanie harmonogramu pracy urządzeniamateriały promocyjne

Aby jednak całkowicie zautomatyzować proces sterowania pompą ciepła i nie musieć pamiętać o załączeniu urządzenia wracając z pracy czy wyjazdu wystarczy ustalić odpowiedni harmonogram pracy urządzenia. Umożliwia to programator tygodniowy, gdzie zdefiniujemy temperaturę i godziny dla każdego dnia tygodnia lub prościej - tylko w odpowiednich godzinach niezależnie od tego czy jest to np. poniedziałek, czy niedziela. Pompa SPRSUN współpracująca z dedykowaną aplikacją po wstępnej konfiguracji pozwala zapomnieć o kontrolowaniu urządzenia grzewczego, jednak daje nadal możliwość szybkiego dostosowania temperatury w budynku. Warto spojrzeć jednak na korzyści z zakupu pompy ciepła z aplikacją w nieco szerszej perspektywie. Aktualizowane przez internet oprogramowanie przekłada się na coraz szerszy zakres funkcji. W ten sposób wprowadzać można ustawienia osobiste lub aktywować działanie w ramach określonego trybu - np. podczas urlopu. Wzrasta też efektywność pracy urządzenia. W ten sposób w pełni wpisuje się ona w założenia ekologii i optymalizacji cieplnej.

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas