Preparaty i inne sposoby na chorobę lokomocyjną
Artykuł sponsorowany
Choroba lokomocyjna potrafi skutecznie zniechęcić do podróżowania. Często występuje u małych dzieci i z czasem mija, jednak cierpi na nią również wielu dorosłych. Należysz do tych osób? A może chcesz bezpiecznie i skutecznie ulżyć swojemu maluchowi? Zobacz, jakie leki na chorobę lokomocyjną są dostępne w aptekach, na czym polega ich działanie i czym możesz je zastąpić. Popraw swój komfort życia i czerp radość z poznawania nowych miejsc.
Artykuł sponsorowany
Jakie preparaty i leki na chorobę lokomocyjną są dostępne?
Wśród tabletek na chorobę lokomocyjną znajdują się zarówno leki, jak i suplementy diety. Ich zadaniem jest zmniejszenie nieprzyjemnych dolegliwości występujących podczas podróżowania różnymi środkami transportu. Jakie są to dolegliwości? Najczęściej zdarzają się nudności, wymioty i zawroty głowy, ale może im współtowarzyszyć bladość, szumy uszne, nadmierna potliwość i ślinotok. Wynika to z zakłócenia odczuwania ruchu przez zmysły (dlatego często doradza się siadanie w kierunku jazdy i patrzenie przez okno).
Najpopularniejszym środkiem redukującym niemiłe objawy są doustne tabletki lokomocyjne, ale także syropy, drażetki i pastylki do ssania. Kolejna propozycja to opaski akupresurowe przeciw mdłościom. Wszystkie te produkty możesz kupić w aptece internetowej Manada. Na stronie https://a-manada.pl/choroba-lokomocyjna dostępny jest szeroki, lecz nie przytłaczający wachlarz możliwości. Przyjrzyjmy się im: co powinieneś wybrać dla siebie lub dla dziecka?
Pierwszą ważną grupą są leki na chorobę lokomocyjną zawierające dimenhydrynat lub prometazynę, które działają przeciwhistaminowo (czyli przeciwuczuleniowo), ale także przeciwwymiotnie i uspokajająco. Są to substancje, które dobrze się wchłaniają i zazwyczaj dobrze spisują się w swojej roli. Znajdziesz je w znanych lekach, takich jak klasyczny Aviomarin, od lat stosowany przez wiele osób.
Niestety, syntetyczne leki na chorobę lokomocyjną mogą też przynosić efekty uboczne, które wcale nie uprzyjemniają trwającej podróży. Wśród nich wymienia się suchość błon śluzowych, bóle brzucha, biegunki lub zaparcia (w przypadku dimenhydrynatu) oraz senność, bóle głowy, zaburzenia trawienia i różne reakcje alergiczne (w przypadku prometazyny).
Drugą grupą preparatów są tabletki na chorobę lokomocyjną bazujące na naturalnym wyciągu z imbiru. Ekstrakt z kłącza imbiru pojawia się w składzie najpopularniejszych środków dostępnych na rynku, takich jak Aviomarin Natural i Lokomotiv, znajdziesz je również w produktach firm Olimp (Spoko Loko) oraz Rodzina Zdrowia (Lokovitki). Czy imbir może być skuteczny w walce z silnymi objawami choroby lokomocyjnej?
Kłącze imbiru łagodzi mdłości; jego działanie przeciwwymiotne dotyczy zarówno samego przewodu pokarmowego, jak i centralnego układu nerwowego. Jego ekstrakt wzmaga wydzielanie śliny i soku żołądkowego, pozytywnie wpływając na działanie układu pokarmowego. Jeśli interesują Cię tabletki na chorobę lokomocyjną nie usypiające i nieprowadzące do uczucia nadmiernej suchości w ustach, te naturalne składniki będą lepsze niż syntetyczne.
Czy istnieją naturalne sposoby na poradzenie sobie z chorobą lokomocyjną?
Okazuje się, że nawet te najbardziej znane tabletki lokomocyjne zawierają naturalny i bezpieczny składnik, który nie powoduje niepożądanych efektów ubocznych. Poza klasycznymi tabletkami i drażetkami możesz też wybrać suplement pozbawiony zbędnych składników, zawierający jeszcze większą ilość ekstraktu z kłącza imbiru. Proponują go cenione marki zajmujące się suplementacją, np. Swanson, Solgar czy Yango. Imbir ceniony jest również za inne właściwości, m.in. podnosi odporność, dodaje energii i wzmacnia stawy.
Alternatywą dla tabletek jest akupresura. Ta niekonwencjonalna metoda leczenia pochodząca z Chin jest wykorzystywana w wyrobach medycznych hamujących mdłości o różnym podłożu. Uciskanie odpowiedniego punktu na nadgarstkach pozwala na szybkie odczucie ulgi bez powodowania senności i innych skutków ubocznych. Możesz kupić opaski Seaband przeznaczone dla dorosłych i dla dzieci.
Jeśli Ty lub Twoja pociecha ma problem z podróżowaniem, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Pomocne może okazać się wspomniane siedzenie przodem do kierunku jazdy, unikanie czytania, skupianie wzroku na stabilnych elementach krajobrazu za oknem, unikanie intensywnych zapachów i gazowanych napojów. Jeśli jest to możliwe, warto zadbać o dobre przewietrzenie pojazdu i robić częste postoje. Dobrym pomysłem przed podróżą jest wyspanie się i zjedzenie lekkiego posiłku.
Jeśli możesz wybrać, zamień autokar na pociąg - ten drugi mniej kołysze. Jeśli jednak jedziesz autobusem lub autokarem, staraj się wybierać miejsca z dala od kół. Jeśli natomiast przestrzeń pozwala na ustawienie fotela pod innym kątem, pozwól sobie na jazdę w pozycji leżącej lub półleżącej.
Zadbaj o swój komfort. Udanego podróżowania!
Jeśli objawy są silne, warto wziąć odpowiednie leki na chorobę lokomocyjną. Jeśli jednak nie musisz, ogranicz się do przyjęcia preparatów z imbirem lub opasek akupresurowych, które w naturalny sposób zadbają o Twoje samopoczucie. Dzięki temu nie spędzisz całej wycieczki w złym stanie fizycznym i psychicznym. Mamy nadzieję, że dolegliwości nie będą w stanie zepsuć Ci pięknych chwil na urlopie!
Artykuł sponsorowany