T-Mobile wspiera dzieci z Ukrainy. Przekaże 2000 plecaków szkolnych i zatrudni nauczycieli

T-Mobile Polska i miasto Lublin kontynuują współpracę na rzecz uchodźców z objętej wojną Ukrainy. Od kwietnia operator udostępnia potrzebującym swoje usługi i umożliwia dostęp do nowych technologii. Obecnie, w związku z początkiem nowego roku szkolnego, postanowił dodatkowo wesprzeć ukraińskich uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny, przygotowując dla nich 2000 plecaków. Ponadto firma sfinansuje koszt zatrudnienia dwojga nauczycieli z Ukrainy w lubelskich placówkach na cały rok szkolny.

Artykuł sponsorowany

Zbliżający się rok szkolny u większości dzieci wywołuje pozytywne emocje - to nowe zeszyty, książki i okazja do spotkania z dawno niewidzianymi kolegami i koleżankami. Jednak dla młodych Ukraińców, którzy przyjechali do Lublina uciekając przed trwającą w ich kraju wojną, to przede wszystkim duże wyzwanie - rozpoczną one bowiem naukę wśród nowych osób i w innym języku.

Aby choć w wymiarze fizycznym umilić ten moment, T-Mobile przygotował dla nich upominek na początek nowego roku szkolnego. Ukraińscy uczniowie z Lublina otrzymają 2000 plecaków szkolnych. Ponadto operator sfinansuje koszt zatrudnienia dwojga nauczycieli z Ukrainy na cały rok szkolny, aby zmniejszyć bariery językowe i pomóc w integracji dzieci i młodzieży na początku nowej drogi.

-  W T-Mobile wierzymy, że tylko długofalowe działania pozwalają budować dobrą przyszłość. Dlatego, tak jak obiecaliśmy w kwietniu, będziemy dalej wspierać społeczność ukraińskich uchodźców w Lublinie, aby pomóc im zaadaptować się w nowym środowisku. Wiosną rozpoczęliśmy od wsparcia technologicznego, a teraz skupiamy się głównie na dzieciach, które zaczynają naukę w polskich szkołach. Poza wsparciem dla dzieci, chcieliśmy również dać szansę tym, którzy edukują, dlatego sfinansujemy zatrudnienie dwóch nauczycieli w lubelskich szkołach na cały rok szkolny - powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska.

Długofalowe działania

Lublin właściwie od pierwszych dni rosyjskiej agresji stał się jednym z głównych miast, gdzie przybywała społeczność ukraińska. Miasto nieustannie zapewnia uciekającym przed wojną wiele udogodnień i form wsparcia, takich jak m.in. punkty wydawania paczek żywnościowych, punkty noclegowe czy bazę firm, w której obywatele Ukrainy mogą szukać zatrudnienia. Dodatkowo uchodźcy mogą liczyć na bezpłatną komunikację miejską oraz miejsca parkingowe. Niestety, trwająca nadal wojna dla wielu osób blokuje powrót do ojczyzny. Dlatego miasto - we współpracy z różnymi partnerami - planuje dalsze wsparcie.

Zjednoczeni od początku

Od pierwszych dni wojny T-Mobile wspiera Ukraińców i Ukrainki przybywające do naszego kraju w różnych sferach - od przekazywania bezpłatnych starterów w kilkudziesięciu miejscach w Polsce aż po wsparcie organizacji takich jak Czerwony Krzyż czy PCPM. Dodatkowo operator udostępnił bezpłatne, nielimitowane rozmowy międzynarodowe z Polski do Ukrainy, darmowe paczki gigabajtów oraz roaming z obniżonymi stawkami dla klientów indywidualnych i biznesowych. W kwietniu tego roku operator ufundował 10 000 posiłków oraz przekazał sprzęt dający dostęp do informacji. W ramach pierwszej fazy pomocy dostarczono również 1000 zestawów dla dzieci, w których znalazły się m.in. pluszaki i akcesoria do malowania oraz zabawy.

Artykuł sponsorowany

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy