Reklama

Reklama

Wesele – huczna impreza czy kameralne przyjęcie?

"Tak!" - podczas zaręczyn padło to magiczne słowo, które sprawi teraz, że przez najbliższe miesiące będziecie mieli na głowie znacznie więcej niż macie zwykle. I znacznie więcej niż się spodziewacie. Bo czeka Was WESELE. Dla tych, którzy nie mają doświadczenia w organizacji imprez, czekające Was atrakcje mogą być nieco przytłaczające. Ale skoro tyle par przez Wami wzięło ślub i zorganizowało imprezę po nim, to jest duża szansa, że Wam też się uda.

Najważniejsze pytanie, które musicie sobie zadać na początku, to czy wydarzenie, które planujecie, ma być hucznym weselem do samego rana, gromadzącym całą rodzinę, licznych przyjaciół i znajomych? Czy raczej zamierzacie zaprosić jedynie najbliższych i zorganizować kameralne spotkanie. To kwestia zarówno Waszych upodobań, jak i możliwości finansowych. Czasem również oczekiwań rodziny.

Reklama

Kiedy już zdecydujecie się na formę przyjęcia, kolejnym krokiem będzie znalezienie miejsca. Bez względu na to, którą opcję się zdecydujecie to przy wyborze miejsca zawsze warto skorzystać z rekomendacji osób, które mogą coś polecić. Albo może sami byliście gośćmi w ciekawym miejscu? Zawsze dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest również skorzystanie z wyszukiwarki i szukanie miejsc wpisując "sala weselna Kraków" czy "wesela Kraków", jeśli akurat swoje przyjęcie zamierzacie zorganizować w Krakowie. Pomoże Wam to na wstępną selekcję miejsc - zobaczycie zdjęcia czy filmy z różnych realizacji, te same wnętrza w różnych odsłonach. Można też przeczytać opinie osób, które w danym miejscu organizowały swoje wydarzenie.

"Nasi klienci w zasadzie równo dzielą się na takich, którzy są zwolennikami długich przyjęć czyli kilku dań serwowanych i bogatych bufetów oraz takich, dla których ważna jest nie ilość gości i długość przyjęcia, ale kompaktowość tego wydarzenia - mówi Karolina Woszczyna, Event Manager Browaru Lubicz w Krakowie www.browar-lubicz.com.pl/wesela

Trendem, który w ostatnim czasie dominuje wśród naszych gości jest odejście od typowego, bankietowego przyjęcia, gdzie ważna jest tradycyjnych sala weselna, Kraków daje takie możliwości. Więcej luzu, niestandardowe dekoracje, degustacja piwa produkowanego na miejscu w browarze i oryginalne wnętrza. Takie wesela zapadają w pamięć".

Menu jest zazwyczaj również sprawą kluczową. Bo czy wujek Staszek skusi się na nigiri z sushi baru, a ciocia Krysia po obiedzie wypije latte z wegańskim mlekiem migdałowym i zamiast wuzetki zje bezglutenowy torcik z chia i komosą ryżową? A czy przyjaciółka z Berlina, która jest na diecie pescowegetariańskiej zechce zjeść roladę wołową z kluskami śląskimi? Dlatego warto zebrać wstępnie preferencje i wspólnie z managerem restauracji zdecydować się na taką wersję menu, żeby nie było zbyt skomplikowane i serwis obiadu nie zajął dwie godziny, a jednocześnie, aby w miarę możliwości wszyscy byli zadowoleni.

Jaki są wady i zalety każdego z rodzajów przyjęć weselnych?  Małe, kameralne spotkanie pozwoli Wam na cieszenie się obecnością wszystkich gości, da Wam szansę na rozmowę z każdą z zaproszonych osób. Małe przyjęcie oznacza również mniej zamieszania przy jego organizacji, czyli więcej czasu dla Was samych. Po krótkim przyjęciu możecie na chwilę wpaść do domu, zabrać spakowane wcześniej walizki i tego samego wieczoru wyruszyć w podróż poślubną. I cieszyć się tym, dla czego podjęliście decyzję o ślubie. Czyli cieszyć się życiem we dwoje.

Natomiast duże wesele często jest jedną z nielicznych okazji, kiedy całą rodzinę i przyjaciół ma się w jednym miejscu, w jednym czasie i niejako "pod ręką". W dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani, nie mamy czasu na podtrzymywanie rozbudowanych relacji rodzinnych i towarzyskich, a organizacja takiego przyjęcia da nam możliwość na zebranie wszystkich jednocześnie. Daje możliwość, aby wujek Staszek spotkał się z ciocią Krysią, a przy okazji żebyście wspólnie mogli powspominać Wasze wybryki z dzieciństwa.

Wiele młodych par działa pod wpływem presji rodziców, którzy często stoją za finansowaniem tego wydarzenia. I niestety często jest tak, że rodzice chcą tradycyjnego wesela, a młodzi chcą spotkania bardziej na luzie. Pamiętajcie, że to Wasz dzień i Wy w tym czasie jesteście najważniejsi. Żadna z tych form nie jest ani lepsza, ani gorsza. To Wy podejmujecie decyzję.

W organizacji każdego wydarzenia najważniejsze jest planowanie. Ponieważ wesele - bez względu na wielkość - jest stresującą imprezą, to im lepiej to zaplanujecie, tym mniej miejsca na zaskakujące niespodzianki.

"Kluczowe jest nie tylko obejrzenie sali i ustalenie menu, ale zawsze skłaniamy naszych gości do omówienia scenariusza przyjęcia, nawet jeśli jest to tylko obiad po ślubie. Osoby zajmujące się u nas organizacją przyjęć są do dyspozycji gości podpowiadając rozwiązania, które są możliwe we wnętrzach naszej restauracji. A że nasz browar to historia ponad stuletnia, to ciekawych pomysłów jest wiele" - mówi Dyrektor Generalny Browaru Lubicz Bartosz Ziółkowski www.browar-lubicz.com.pl/wesela

Oczywiście przyjęcie weselne to jedynie jeden z elementów całej układanki ślubnej. O sukni, garniturze, fotografie, DJu, fryzjerze, prezentach dla gości, podróży poślubnej można napisać wiele poradników. Pamiętajcie, że wszystko ma prowadzić do tego, aby w możliwie mało stresującej atmosferze powiedzieć sobie "tak", założyć obrączki, spędzić czas z tymi, którzy są nam bliscy. A potem już tylko żyć długo i szczęśliwie.


materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje