Wieża widokowa w Kurzętniku - jedyna taka w północnej Polsce

Artykuł sponsorowany

Spacer na wysokościach z historią w tle, to zupełnie nowa atrakcja północnej Polski, którą znajdziecie w Kurzętniku w województwie warmińsko – mazurskim. Wykonana w całości z drewna akacjowego Wieża widokowa to widoki zapierające dech i prawdziwa lekcja historii.

article cover
materiały promocyjne

Artykuł sponsorowany

Po ponad dwóch latach budowy, w Kurzętniku na Warmii i Mazurach, oddano jedną z największych atrakcji turystycznych północnej Polski. Wieża widokowa ze ścieżką edukacyjną nawiązującą do czasów średniowiecznych jest bez wątpienia obowiązkowym punktem na mapie każdego, kto kocha niesamowite widoki, długie spacery, niecodzienne konstrukcje czy jest po prostu pasjonatem historii.

materiały promocyjne

— Pierwotnie to właśnie w Kurzętniku, w dolinie Drwęcy, miała odbyć się słynna bitwa z 1410 roku — mówi Grzegorz Lenartowicz, rzecznik prasowy Grupy Pingwina, skupiającej pięć całorocznych obiektów narciarsko - rekreacyjnych. — Gdyby do bitwy doszło w Kurzętniku, gdzie oddziały krzyżackie przygotowały na wojska Władysława Jagiełły zasadzki, być może zupełnie inaczej potoczyłby się bieg historii — wyjaśnia.

Ścieżka edukacyjna nawiązuje do czasów średniowiecznych, kiedy kurzętnicki zamek tętnił życiem.
— Ze szczegółowych, ale i przystępnych opisów dowiemy się jak wyglądało życie codzienne w XV wieku — dodaje Lenartowicz.

materiały promocyjne

Jednak Wieża widokowa to nie tylko podróż w czasie. Prowadząca do szczytu tej niecodziennej konstrukcji kładka ma długość blisko dwóch kilometrów. Spacer na szczyt i z powrotem to w sumie prawie cztery kilometry. Kładka jest w pełni przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami i dla rodzin z wózkami. Dla najmłodszych przygotowane są rowerki. 
Uwagę odwiedzających przyciągają z pewnością wspaniałe widoki. Rozlewisko rzeki Drwęcy czy panorama okolicznych miejscowości to obrazki rodem z kartek pocztowych. Ale gości Wieży widokowej zachwyca też jej konstrukcja.
— Bo to nie jest "zwykła" wieża — mówi Grzegorz Błaszkowski, wiceprezes Kurzej Góry. — Wieża została zbudowana w całości z pali akacjowych, na podobieństwo tej, która powstała w ośrodku Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju.

materiały promocyjne

Trzydziestopięciometrowa konstrukcja wsparta jest na wieżyczkach akacjowych, podobnie jak całość kładki prowadzącej na szczyt wieży. Niesamowite wrażenie robi spacer nad trasami rowerowymi czy narciarskimi. Zawieszone kilkanaście metrów nad ziemią przeprawy pozwalają z zupełnie innej strony spojrzeć na krajobraz, z reguły podziwiamy z wysokości... naszego wzroku.

Wieża widokowa jest atrakcją całoroczną. Na jej szczycie znajdują się trzy lunety pozwalające szczegółowo przyjrzeć się okolicy czy wytropić dziką zwierzynę, bo zbocza sąsiadujące z Kurzą Górą od wschody i południa pełne są dzików, saren, lisów i dzikiego ptactwa.

Wieża widokowa czynna jest codziennie!

Więcej informacji: wiezawidokowa.pl

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas