Wybór odpowiedniej szczoteczki elektrycznej oraz pasty do zębów

Szczoteczka elektryczna jest doskonała do mycia zębów, ponieważ ułatwia dotarcie do wszystkich zakamarków jamy ustnej. Jest wiele rodzajów na rynku, więc możemy wybrać nawet model zaawansowany technologicznie.

Precyzyjne mycie zębów i pielęgnacja dziąseł przy użyciu szczoteczki elektrycznej

Podczas czyszczenia zębów popełniamy szereg błędów. Przede wszystkim myjemy automatycznie i w pośpiechu. Pamiętamy o czynności zaraz po przebudzeniu, a także przed pójściem spać, natomiast zaniedbujemy mycie po posiłkach. Poświęćmy 2-3 minuty na pielęgnację jamy ustnej, dbając nie tylko o przednie zęby, ale i te od strony policzków oraz o tylne. Szczotkujmy również język i dziąsła. Właściwa pielęgnacja ma ogromne znaczenie, ponieważ chroni jamę ustną przed bakteriami i tworzeniem się płytki nazębnej. Doskonała w pielęgnacji jest szczoteczka elektryczna Oral B, ponieważ zapewnia dotarcie do wszystkich przestrzeni międzyzębowych. Do wyboru są nawet zaawansowane modele z różnymi trybami mycia. Jeśli zdecydujemy się na połączenie urządzenia z aplikacją w telefonie, zobaczymy miejsca w jamie ustnej, które pominęliśmy podczas czyszczenia. Dobrze sprawdza się też elektryczna szczoteczka soniczna, która jest niezwykle delikatna dla szkliwa i dziąseł.

Czym różnią się szczoteczki elektryczne od szczoteczek sonicznych?

Elektryczne szczoteczki dzielą się na obrotowe i soniczne. W pierwszych główka obraca się w lewo i w prawo oraz na boki. Niektóre modele wykonują ruchy pulsacyjne, czyli do przodu oraz do tyłu. W sonicznych fale dźwiękowe sprawiają, że włókna zostają wprawione w ruch, ale z bardzo dużą częstotliwością. Jeśli połączymy je z odpowiednią główką czyszczącą, mamy zapewnioną największą precyzyjność pielęgnacji zębów i dziąseł. Typ soniczny jest podobny do szczoteczki manualnej, ponieważ ma podłużne końcówki wymienne. W rotacyjnym natomiast są okrągłe.

Szczoteczki elektryczne wyposażone są w czujnik siły nacisku, który informuje, gdy zbyt mocno dociskamy włosie zębów. Wtedy powinniśmy zwolnić swoje ruchy. Szczoteczka elektryczna dla dzieci lub dla dorosłych jest doskonałą alternatywą do klasycznej, ponieważ pozwala właściwie zadbać o pielęgnację jamy ustnej. Wybierając rozmiar, powinniśmy dopasować do naszych zębów. Najlepsza szczoteczka elektryczna Oral-B ma krótkie i miękkie włosie, co umożliwia dotarcie do wszystkich miejsc, nawet w tylnej części jamy ustnej.

Szczoteczka elektryczna Oral B a dobór pasty do zębów

Elektryczna szczoteczka do zębów wymaga dobrania odpowiedniej pasty. Zakup nie może być przypadkowy. Chodzi o to, żeby miała niski wskaźnik ścieralności, ponieważ szczoteczka elektryczna wykonuje kilka tysięcy ruchów na minutę, a soniczna do 60 000 lub więcej, ultradźwiękowa ponad 90. 000. Stosując nieodpowiednią pastę, możemy doprowadzić do uszkodzeń szkliwa. Szczoteczka elektryczna Oral B wymaga użycia takiej, która odświeża, ale mniej się pieni. Musimy unikać produktów zawierających laurosiarczan sodu (SLS), który występuje w zwykłych wyrobach do mycia zębów.

Na szczoteczkę elektryczną nie nakładamy oczywiście pasty, zawierającej w składzie: fluor, parabeny i siarczany, ale tylko naturalne substancje o działaniu bakteriobójczym, jak: ksylitol i hydroksyapatyt. Możemy wybrać produkt wzmacniający szkliwo i ograniczający rozwój bakterii w jamie ustnej. Do szczoteczki elektrycznej, dobierzemy też żel, który doskonale usuwa przebarwienia i osady po herbacie, kawie oraz paleniu papierosów. Odpowiedniej jakości pasta, chroni zęby przed próchnicą i hamuje rozwój mikroorganizmów.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy