Zamień anti-aging na pro-aging! Sprawdź, jak pozostać piękną w duchu holistycznego podejścia do zdrowia

Proces starzenia jest najnaturalniejszą rzeczą pod słońcem, a piękno nie liczy lat! Zamiast więc szukać sposobów na zatrzymanie przemijającej młodości, postaw na pro-aging. Czym jest ten trend? Jak pomaga dbać o swoje ciało i umysł w duchu holistycznego podejścia do zdrowia?

Koniec ery anti-aging

Wyretuszowane, sztucznie wygładzone zdjęcia gwiazd jeszcze kilka lat temu powszechnie gościły na okładkach kolorowych magazynów. Mało w tym było naturalności i piękna. Dziś gwiazdy takie Jennifer Aniston czy Kate Winslet stanowczo sprzeciwiają się retuszowaniu ich zdjęć. Przeciwnie - są dumne ze zmarszczek i nie chcą zmieniać mimiki swojej twarzy za pomocą inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej.

Oczywiście pro-aging nie ma nic wspólnego z zaniedbaniem pielęgnacji swojego ciała. Przeciwnie - zamiast "odmładzania się na siłę" mamy tu wspieranie naturalnych procesów zachodzących w organizmie. Pro-aging wykorzystuje potencjał organizmu związany np. z metabolizmem, oczyszczaniem organizmu z toksyn, redukcją tkanki tłuszczowej czy wytwarzaniem kolagenu i elastyny - białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry.

Zabiegi pro-aging

Choć pro-aging stawia na naturalność, czerpie całymi garściami z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Jednak, co istotne, czerpie z nich mądrze. W tej filozofii holistycznego podejścia do zdrowia nie znajdziemy inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, które ingerują w ciało, sztucznie starając się doprowadzić je do stanu, w jakim było w młodości. Mamy za to cały szereg naturalnych zabiegów - pielęgnacji optymalnie dobranej do potrzeb skóry.

Wiele z nich znajdziesz w Sense Med Concept. Są to na przykład fangoterapia, hydroterapia, cała gama relaksujących masaży (w tym masaż twarzy), peelingi chemiczne wykonywane w celu stymulacji i odżywienia różnych poziomów skóry, a także zastosowanie urządzeń wykorzystujących technologię fal radiowych czy ultradźwiękowych do redukcji tkanki tłuszczowej i przywrócenia napięcia skóry. W taki kompleksowy sposób zadbasz o swoją urodę w Sense Med Concept - miejscu, którego specjaliści działają w duchu holistycznego podejścia do zdrowia. Oprócz zabiegów pro-aging, terapia obejmuje tu również inne dziedziny, takie jak aktywność fizyczna czy zbilansowana dieta.

Naturalna medycyna estetyczna

Przyjrzyjmy się przykładowi zabiegu, który w sposób naturalny wspiera skórę twarzy w procesie odnowy i regeneracji, a co za tym idzie wspieraniu naturalnego piękna. Tym zabiegiem jest mezoterapia igłowa. Polega ona na podaniu do wnętrza skóry preparatów za pomocą specjalnych urządzeń. Preparaty te to najczęściej zawierające kwas hialuronowy i koktajle witaminowe. Widoczny od razu efekt znacząco poprawia wygląd skóry twarzy. Aby zachować uzyskaną estetykę, zabieg trzeba jednak powtarzać. We wspomnianym Sense Med Concept wykonywanych jest wiele alternatywnych zabiegów, np. radiofrekwencja mikroigłowa czy wykorzystanie ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, które powodują efekt niechirurgicznego liftingu twarzy i ciała.

Zabiegi wywołują nie tylko efekt wygładzenia skóry czy spłycenia zmarszczek, ale też rozświetlenia i odświeżenia cery. Terapie proponowane przez naturalną medycynę estetyczną pomagają też zwalczać różnego rodzaju choroby czy zaburzenia skórne, takie jak np. trądzik u osób dorosłych.

Dbaj o siebie w duchu holistycznym

Skóra to największy narząd ludzkiego organizmu. Wpływa na nią wszystko, co dzieje się z nami zarówno w zakresie zdrowia fizycznego, jak i emocji czy stanu umysłu.

 Duże znaczenie ma prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, na który z kolei wpływa to, co jemy. Jednak nie możemy zapomnieć o innej niezwykle ważnej dziedzinie - naszych emocjach. Umiejętność radzenia sobie ze stresem, przepracowanie lęków i traum, ale też znalezienie życiowego balansu pomiędzy pracą i obowiązkami a odpoczynkiem i regeneracją to niezwykle ważny krok do osiągnięcia zadowolenia ze swojego samopoczucia oraz wyglądu.

Aby zadbać o siebie w holistycznym duchu pro-aging, musimy też docenić rolę leczenia. Ludzki organizm jest jak maszyna, w której każdy element musi działać prawidłowo, aby pozostawała wydajna i spełniała swój cel. Gdy jeden z nich szwankuje, cierpi cała reszta. 

Nie możemy więc bagatelizować objawów i nieprawidłowości - właśnie za ich pomocą organizm nas informuje, że coś jest nie tak. Dlatego Sense Med Concept to nie tylko miejsce, w którym skorzystasz z naturalnych zabiegów pro-aging, ale też gabinety doświadczonych lekarzy, np. dermatologa, ginekologa czy dietetyka.

Odpowiednia pielęgnacja daje zdecydowanie lepsze efekty niż walka z naturą. Piękno naszego ciała jest obecne na każdym etapie życia. Nurt pro-aging nie pozwala nam o tym zapominać. W duchu holistycznego podejścia do zdrowia osiągniemy stan życiowej równowagi, odzyskamy siły fizyczne i emocjonalne, dzięki czemu uda nam się czerpać z życia jeszcze więcej.

Artykuł we współpracy komercyjnej z Sense Med Concept

Źródło: Rodak I., Wronowska L., Ocena świadomości kobiet o procesie starzenia się skóry oraz możliwościach zabiegowych w gabinecie kosmetologicznym [w:] "Aesthetic Cosmetology and Medicine" 3 / 2020 / vol. 9, s. 319-328.
Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy