Reklama

Reklama

15 tajemnic waszej sypialni

Zapewne każde z was ma swoje sekrety i ukryte pragnienia, o których wasza druga połowa jeszcze nie wie. Pora więc na szczerą konfrontację.

Po narodzinach dziecka wiele się zmienia, także w małżeńskiej sypialni. Niestety, mało kto potrafi o tym rozmawiać. Nawet pary, które uwielbiały seks i - zanim pojawiło się dziecko - często go uprawiały, w momencie gdy coś zaczyna szwankować, nie umieją zdobyć się na szczerość.

Właśnie dlatego mamy dla was propozycję. Jeżeli są pewne rzeczy, które chciałabyś powiedzieć partnerowi/partnerce, ale krępujesz się to zrobić, wykorzystaj ten artykuł. Zaznacz punkty, które dotyczą właśnie was. I zostaw pismo na stole, otwarte na tych stronach. Może druga strona skorzysta z okazji i nie tylko przeczyta, ale też zaznaczy to, co chciałaby ci powiedzieć? To będzie dobry początek do szczerej rozmowy o seksie.

Reklama

ONA do niego

Mąż często daje ci do zrozumienia, że czuje się sfrustrowany seksualnie. Jeżeli dowie się, o czym myślisz, kiedy chce się z tobą kochać, może łatwiej będzie mu ciebie zrozumieć?

1. Boję się, że dziecko nagle się obudzi

Trudno mi się odprężyć i skupić na przyjemności, kiedy maluch śpi za ścianą... albo w łóżeczku tuż przy mojej poduszce.

Nasza rada: Wyjdźcie z pokoju, w którym śpi dziecko, choćby do kuchni czy łazienki. Tam łatwiej będzie ci się skoncentrować na sobie i swoim partnerze.

2. Czuję się taka brzydka i gruba

Unikam seksu, bo się wstydzę. Boję się, że nie jestem już atrakcyjna.

Nasza rada: Porozmawiaj z mężem o tym, że chciałabyś schudnąć, ale na to potrzeba czasu. Pewnie dowiesz się, że dla niego to wcale nie jest problem i że podniecają go twoje nieco pełniejsze kształty.

3. Nie mam ochoty, bo chce mi się spać

Padam ze zmęczenia i teraz seks zwyczajnie mi nie w głowie. Dlatego złoszczą mnie twoje pieszczoty.

Nasza rada: Powiedz mężowi, w czym problem. Zaproponuj, żeby przez dwie czy trzy noce w tygodniu to on czuwał przy dziecku (możesz odciągnąć mleko, jeśli chcesz przespać całą noc, a jeszcze karmisz). Gdy minie zmęczenie, wróci ochota na seks.

4. Krępuje mnie laktacja

Wciąż chcesz dotykać moich piersi, ale... twoje pieszczoty sprawiają, że cieknie mi mleko. Dlatego nie pozwalam ci na to i nie zdejmuję koszuli nocnej, żeby uniknąć katastrofy. A ty chyba wciąż nie wiesz, dlaczego tak się zachowuję.

Nasza rada: Zainwestuj w seksowny stanik, w którym zmieszczą się wkładki laktacyjne.

5. Nie chcę znowu być w ciąży

Wolałabym nie łykać tabletek antykoncepcyjnych, mimo że lekarz zapewnia, że te jednoskładnikowe można przyjmować także podczas karmienia piersią. Metody naturalne całkowicie odpadają, dopóki mój cykl się nie unormuje. Chciałabym, żebyś to ty zatroszczył się o antykoncepcję, ale wiem, że nie lubisz prezerwatyw.

Nasza rada: Wyjaśnij, dlaczego akurat teraz prezerwatywy będą najlepszym rozwiązaniem. A jeśli trudno ci zacząć rozmowę, po prostu kup prezerwatywy z drobnymi wypustkami albo o smaku owocowym. Jeśli okaże się, że prezerwatywa oznacza ciekawszą grę wstępną i dodatkowe doznania, twój partner będzie zachwycony.

6. Seks teraz sprawia mi ból

Bez względu na to, jak długo pieścisz mnie przed stosunkiem, i tak boli mnie każda próba wprowadzenia członka do pochwy.

Nasza rada: Idź do lekarza, aby sprawdzić, czy krocze już się zagoiło. Prawdopodobnie odczuwasz suchość w pochwie, która jest związana ze zmianami hormonalnymi w okresie karmienia piersią. Łatwo temu zaradzić: ginekolog może ci przepisać estrogeny w kremie lub w globulkach, działające miejscowo (możesz ich używać, karmiąc piersią) albo inny żel nawilżający.

7. Obawiam się, że jestem "za luźna"

Lekarz zapewnia, że 6 tygodni połogu wystarcza, by mięśnie pochwy wróciły do normy, ja jednak boję się, że nie czujesz mnie tak dobrze, jak przedtem.

Nasza rada: Prawdopodobnie to tylko wrażenie. Mięśnie naprawdę są elastyczne i wracają do dawnego rozmiaru. Możesz je wzmocnić: za każdym razem, gdy oddajesz mocz, wstrzymuj kilkakrotnie jego strumień na 5-8 sekund. Zanim mięśnie wrócą do normy, wybieraj w sypialni pozycje, w których możesz mieć złączone uda.

Dowiedz się więcej na temat: kochać | żona | mięśnie | seks | dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje