Reklama

Reklama

28 rad na udany wyjazd z dzieckiem

Wybierasz się na pierwsze wspólne wakacje z maluchem? Podpowiemy ci, w jaki sposób się do nich przygotować oraz co warto ze sobą zabrać, aby przywieźć z urlopu same cudowne wspomnienia.

Nie obawiaj się, że maluszek jest za mały na wakacyjne wojaże. Dzieci to w znakomitej większości wspaniali podróżnicy. Uwielbiają spędzać czas na łonie natury, z radością pluskają się w baseniku i dzielnie budują babki z piasku... Aby na wspólnym wyjeździe maluch czuł się bezpiecznie i komfortowo, postaraj się zachować ten sam rytm dnia, który wypracowaliście wspólnie w domu. Zadbaj więc, by smyk o podobnych porach jadał posiłki, drzemał w dzień, spacerował i kładł się spać wieczorem. Starszemu malcowi daj poczuć radość, beztroskę i... odrobinę szaleństwa.

Reklama

W opiece nad dzieckiem pozwól sobie na małe uchybienia i odrobinę spontaniczności. Wakacje to przecież czas odprężenia. Aby twój brzdąc był szczęśliwy, zadowolona i zrelaksowana musisz być również ty. Nie martw się też na zapas, jak zorganizować wakacyjny wyjazd. W przygotowaniach do letniej eskapady pomogą ci nasze rady.

Chociaż nie polecamy żadnych konkretnych kurortów, hoteli i pensjonatów, poradzimy ci, czym się kierować przy wyborze najlepszego miejsca na urlop dla ciebie i dziecka. Podpowiemy, jak spośród wielu ofert wybrać tę najodpowiedniejszą, jak zaplanować trasę podróży oraz co zabrać ze sobą, by móc wypoczywać bez stresów i przykrych niespodzianek.

Skorzystaj z naszych uniwersalnych wskazówek, a przekonasz się, że twoje wakacje z malcem w dowolnym miejscu na świecie będą niezapomniane.

Zaplanuj wakacje z maluchem

Poszukaj ofert z atrakcjami dla brzdąca. Wybierając ofertę w biurze turystycznym, szukaj hoteli przystosowanych dla rodzin z dziećmi. Są to zwykle budynki położone wśród zieleni, z dużym placem zabaw, płytkim basenem i brodzikiem dla najmłodszych. Niektóre mają własne minizoo lub boiska do gry w piłkę. Oferują dzieciom zabawy z animatorami i opiekę na godziny.

O dziecięcych atrakcjach pomyśl także wtedy, gdy zamierzasz spędzić wakacje w gospodarstwie agroturystycznym. Zadzwoń w wybrane miejsca i zapytaj, czy teren jest przystosowany do pobytu z dzieckiem. Dowiedz się też, czy na miejscu można wypożyczyć rower z fotelikiem, czy jest plac zabaw lub piaskownica? Zastanów się, czym zajmiesz kilkulatka, jeśli będzie padało? Zapytaj, jak daleko jest do kina, kręgielni lub wesołego miasteczka.

Sprawdź opinie o wybranym kurorcie lub kwaterze. Zdjęcia w katalogu czy internecie mogą odbiegać od rzeczywistości - nie daj się zaskoczyć i przekonaj się, jak rzeczywiście wygląda kurort czy pensjonat i jakie panują w nim warunki.

Najlepszym źródłem informacji są internetowe fora (np. www.holidaycheck.pl). Poszukaj opisów, jak daleko jest z hotelu do morza. Upewnij się, że plaża jest piaszczysta, a woda przy brzegu płytka. Dowiedz się, czy hotel ma np. łóżeczka dla niemowląt.

Przygotuj niezbędne dokumenty na wyjazd. Jeśli wybierasz się za granicę, sprawdź ważność paszportów. W sytuacji, gdy do celu zamierzasz dojechać samochodem, upewnij się, że masz ważny dowód rejestracyjny oraz ubezpieczenie samochodu. Na wyjazdy krajowe zabierz książeczkę zdrowia dziecka, swoją książeczkę ubezpieczeniową z aktualnym wpisem o zatrudnieniu albo druk ZUS RMUA. Pamiętaj jednak, że w razie choroby, lekarz ma obowiązek udzielenia dziecku pomocy, bez względu na to, czy jego rodzice są ubezpieczeni czy też nie.

Jeśli planujesz zagraniczny wyjazd z biurem turystycznym, sprawdź, czy wycieczka jest objęta tzw. ubezpieczeniem grupowym od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Jeśli wyjeżdżasz indywidualnie, wykup ubezpieczenie turystyczne, dzięki któremu w razie choroby lub wypadku zostaną ci zwrócone koszty leczenia, pobytu w szpitalu i pomocy pogotowia.

Dowiedz się więcej na temat: owady | jazdy | maluch | wakacje | rad | dziecko | wyjazd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje