Reklama

Reklama

Chroń malucha przed słońcem

Dlaczego Twoje maleństwo potrzebuje specjalnej ochrony przed słońcem?

Skórę dziecka trzeba chronić przed słońcem już od pierwszych dni życia, ponieważ jej naturalne funkcje ochronne nie są jeszcze w pełni wykształcone. Warstwa rogowa skóry dziecka jest znacznie cieńsza niż u dorosłego człowieka, przez co przepuszcza do trzech razy więcej promieni UV. We wczesnym okresie rozwoju skóry uszkodzenia spowodowane przez promieniowanie słoneczne mogą być nieodwracalne.

Należy przy tym pamiętać, że promieniowanie UV niekorzystnie wpływa na skórę także w cieniu, na skutek odbicia światła od jasnych powierzchni takich jak piasek, woda czy śnieg, a także w wyniku rozproszenia przez błękit nieba.

Reklama

Nie oznacza to, że powinnaś całkowicie zrezygnować z przebywania ze szkrabem na słońcu. Musisz jednak zapewnić skórze Twojego maluszka odpowiednią ochronę. Jedynie aktywna profilaktyka, przy zastosowaniu specjalnych produktów ochronnych na słońce, może zabezpieczyć skórę małych dzieci przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

NIVEA Baby - bezpieczna ochrona przed słońcem już od pierwszych dni życia.

Kiedy już staniesz przed półką z kosmetykami przeciwsłonecznymi przyjrzyj się im uważnie. Jeżeli Twój maluch ma mniej niż 6 miesięcy unikaj kosmetyków zawierających filtry chemiczne.

Wybierz krem lub mleczko o wysokim współczynniku ochrony przeciwsłonecznej (SPF), nie mniejszym niż 30, z naturalnymi filtrami mineralnymi, które nie tylko skutecznie zapobiegają przenikaniu promieni UV w głąb skóry, ale również zabezpieczają ją przed reakcjami alergicznymi i podrażnieniami.

Taką ochronę zapewnią Twojemu dziecku kosmetyki NIVEA Baby polecane przez Instytut Matki i Dziecka: krem ochronny na słońce NIVEA Baby SPF 30 i mleczko ochronne na słońce NIVEA Baby SPF 50+. Opracowane przy współpracy pediatrów i dermatologów, przebadane klinicznie i dermatologiczne, chronią skórę Twojego dziecka, zapewniając jej zdrowy rozwój od chwili narodzin. Oprócz wysokich filtrów ochronnych, zawierają pantenol, olejek migdałowy i ochronny kompleks witamin, dzięki którym mają właściwości nawilżające i łagodzące. Nie zawierają substancji zapachowych, barwników, ani alkoholu.

Wodoodporny krem ochronny na słońce NIVEA Baby SPF 30 możesz stosować już od pierwszych dni życia Twojego maleństwa, ponieważ nie zawiera filtrów chemicznych.

Po jego zastosowaniu na skórze dziecka pozostaje biała, ochronna warstewka, którą tworzą białe cząsteczki filtrów mineralnych. Odbijają one promienie UV i chronią tym samym skórę przed szkodliwym działaniem słońca.

Mleczko ochronne na słońce NIVEA Baby SPF 50+ zapewnia bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną, ma lekką konsystencję, dzięki czemu doskonale się rozprowadza i szybko wchłania.

Zawsze pamiętaj o przestrzeganiu zasad ochrony przeciwsłonecznej.

Wybranie odpowiedniego dla potrzeb najmłodszej skóry kosmetyku ochronnego, to podstawa ochrony przeciwsłonecznej. Oto kilka dodatkowych zasad, które pomogą Ci zadbać o bezpieczeństwo Twojego dziecka na słońcu:

• pomiędzy godziną 11.00 a 15.00 unikaj bezpośredniego działania promieni słonecznych

• jeśli Twój maluszek nie ma jeszcze roku w ogóle nie wystawiaj go na słońce

• ubieraj dziecko przewiewnie, ale dbaj, by ubranka nie były przezroczyste

• spraw dziecku kapelusik z szerokim rondem i okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV

• stosuj filtry wodoodporne, a gdy dziecko bawi się w wodzie załóż mu ciemną koszulkę

• wybieraj specjalistyczne kosmetyki dla dzieci o wysokim współczynniku ochrony przeciwsłonecznej SPF

• kosmetyki ochronne nakładaj na wszystkie odsłonięte miejsca na skórze dziecka 30 minut przed wyjściem z domu.

Teraz możesz być spokojna - Twoje słoneczko jest pod najlepszą ochroną!

Dodatkowe informacje na temat produktów NIVEA Baby znajdziesz na stronie www.NIVEA.pl/baby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: krem | mleczko | kosmetyki | baby | Słońce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy