Reklama

Reklama

Co powinnaś wiedzieć o ciąży?

Karm malca na zdrowie! Pragniesz, aby twoje maleństwo było zdrowe, mądre i harmonijnie się rozwijało. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie odżywianie - zarówno twoje, jak i maluszka.

Od poczęcia do narodzin

Reklama

Właściwe odżywianie kobiety w ciąży jest niezwykle istotne nie tylko dla prawidłowego przebiegu ciąży, ale również dla rozwoju dziecka. Dlatego w tym szczególnym dla was obojga okresie powinnaś spożywać znacznie więcej białka, witamin, wapnia, magnezu oraz niezwykle ważnych dla rosnącego w tobie maleństwa nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym niezbędnego dla prawidłowego rozwoju mózgu dziecka kwasu DHA.

Jak wychować Einsteina?

Z pewnością już wiesz, że najkorzystniejsze dla nowo narodzonego maluszka jest karmienie piersią. Swojego brzdąca powinnaś odżywiać tak minimum przez pół roku. Ostatnie badania pokazują jednak, że dłuższe karmienie naturalne znacząco wpływa na wzrost inteligencji dziecka oraz jego prawidłowy rozwój emocjonalny. Dzieje się tak dlatego, że w kobiecym mleku znajdują się tzw. kwasy EPA, a zwłaszcza DHA, który wspomaga rozwój psychoruchowy i intelektualny dziecka. Kwas ten poprawia też funkcje poznawcze, koncentrację uwagi i zapamiętywanie. Pozytywnie wpływa także na funkcjonowanie układu immunologicznego. Poziom DHA w kobiecym mleku zależy od spożywanych przez mamę pokarmów. Dlatego również w okresie karmienia powinnaś zwracać uwagę na swój jadłospis i dbać o to, aby znalazły się w nim pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega 3, głównie ryby morskie. Po konsultacji z lekarzem, możesz też zacząć przyjmować preparaty uzupełniające dietę w DHA. 95% maluchów przychodzi na świat w innym terminie niż ten wyliczony przez lekarza.

Dowiedz się więcej na temat: odżywianie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje