Reklama

Reklama

Gdy partner jest nieszczery

Jak mądrze reagować w sytuacjach, kiedy ukochany kłamie lub przemilcza prawdę? Oto rady naszego psychologa.

Kiedy podejrzewasz ukochanego o nieszczerość, nie atakuj go od razu, ale najpierw zadaj sobie pytania: "Dlaczego on nie mówi mi wszystkiego? Co nim kieruje? Czemu mnie okłamuje?". Za przemilczaniem prawdy czasem bowiem kryją się także i dobre intencje.

1. Z czego może to wynikać

Ukrywamy prawdę, kiedy chcemy coś zyskać, uniknąć kary i przykrości. .

I choć nie jest to chlubne postępowanie, kiedy robimy to sporadycznie i w dobrej wierze, raczej nikomu nie powinno zaszkodzić.

Partner, który mówi, że "w pracy wszystko dobrze", choć wiesz, że jego firma ma kłopoty, chce ci po prostu oszczędzić zmartwień.

Reklama

Nie ma więc o co kruszyć kopii. Gdy jednak on dosyć często mija się z prawdą, i to w wielu sprawach życia codziennego, nie bądź obojętna.

2. Sprawdzone reakcje

Przede wszystkim graj z partnerem w otwarte karty i spokojnie powiedz mu, kiedy podejrzewasz go o nieszczerość. Co jeszcze?

Wyjaśnij, dlaczego chcesz znać prawdę. Np.: "Wolę nawet najgorszą prawdę niż miłe kłamstwo, bo szczerość to podstawa związku".

Bądź cierpliwa, jednak nie odpuszczaj. Nie musisz poznać prawdy od razu. Jeśli partner nie chce rozmawiać w danej chwili, odczekaj i wróć do tematu np. wieczorem.

Powiedz, co według ciebie jest prawdą i nalegaj, żeby ukochany ustosunkował się do tego.

Mów głośno, że jego zachowanie cię rani. Jeśli partner będzie świadomy, że przez niego cierpisz, dwa razy pomyśli, zanim znów cię oszuka.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: partner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje