Reklama

Reklama

Idealny stanik do karmienia

Dobra miseczka

Reklama

Wiele mam karmiących popełnia ten sam błąd: zamiast kupić stanik z większą miseczką, kupuje biustonosz o rozmiar większy w obwodzie. Tymczasem powinno być odwrotnie: można kupić biustonosz o takim samym obwodzie jak przed ciążą, ale za to z większymi miseczkami. Ich złączenie (czyli fragment między piersiami) powinno przylegać do mostka - jeśli tak nie jest, to znaczy, że miseczki są za małe. Wybierz większe, bo w ściśniętym biuście może powstać zator mleczny.

Ramiączka i zapięcie

Wbrew pozorom, ramiączka w stanikach do karmienia wcale nie muszą być szerokie (pod warunkiem, że stanik dobrze przylega w obwodzie). Tak naprawdę ramiączka służą głównie do przypięcia miseczek. Mama karmiąca często je odpina, dlatego istotną funkcję spełniają znajdujące się przy nich zapięcia. Najwygodniejsze są takie, które znajdują się na styku miseczki i ramiączka (patrz: zdjęcie wyżej). Miseczki mogą być też zapinane na zamek pod piersią, ale jest to rozwiązanie mniej wygodne i wymagające od mamy większej wprawy.

W pierwszych tygodniach po porodzie lepszy jest stanik bez fiszbin (wygodniej spać).

Odpowiedni materiał

Powinien być przewiewny i cienki. Niekoniecznie musi to być bawełna (wolniej schnie i łatwiej "łapie" plamy).

Ostatnie przymiarki

Zapnij się na najluźniejszą haftkę, pochyl się i ułóż dobrze biust w miseczkach, a następnie podnieś ręce do góry. Jest ci wygodnie? Nie tworzą się "buły"? Obwód stanika nie wchodzi na pierś? W takim razie wybrałaś dobry biustonosz.

Dowiedz się więcej na temat: biustonosz | rozmiar | biust | Stanik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje