Reklama

Reklama

Powrót do seksu

Odkąd zostaliście rodzicami, łóżko kojarzy wam się jedynie ze snem? Najwyższa pora to zmienić. Trzeba tylko wiedzieć - jak. Sprawdźcie!

Pierwsze miesiące po porodzie nie są łatwe dla was obojga. Często jesteście tak zmęczeni, że ostatnia rzecz, na jaką macie ochotę, to miłosne igraszki. Może i byłoby miło, ale przecież seks wiąże się z pewnym wysiłkiem fizycznym, a wy ledwo macie siłę wstać w nocy do dziecka... Mimo wszystko, próbujcie!

Reklama

Pary, które zaczęły się kochać w kilka tygodni po narodzinach maluszka, przyznają, że pielęgnowanie intymności pogłębiło ich wzajemną więź i sprawiło, że szybciej odnaleźli się w nowych rolach.

Przecież to, że jesteście mamą i tatą, nie oznacza, że przestaliście być kochankami! Ponad 20 proc. rodziców przyznaje, że właśnie po porodzie ich seks stał się zdecydowanie lepszy. Nasz alfabet pomoże wam dołączyć do grona tych szczęśliwych par.

Abstynencja - przez pierwsze 6-8 tygodni po porodzie trzeba zrezygnować ze współżycia.

Ten czas to tzw. okres połogu, potrzebny do tego, by ciało kobiety powróciło do stanu sprzed ciąży. Właśnie wtedy pochwa i krocze goją się po przebytym porodzie, a macica stopniowo wraca do swoich rozmiarów. Dlatego, drogi tato, daj swojej partnerce czas na powrót do formy i powstrzymaj się teraz z miłosnymi zapędami.

Zbyt wczesne wznowienie współżycia mogłoby spowodować u żony intymną infekcję. Poza tym uwierz, że twoja partnerka naprawdę nie ma teraz na to ochoty (co nie znaczy wcale, że nagle przestałeś być dla niej atrakcyjny).

Postaraj się wczuć w jej sytuację. Wyobraź sobie, że nie możesz siedzieć, bo ciągną cię szwy po nacięciu krocza, jesteś wiecznie niewyspany, ponieważ przez 24 godziny na dobę mały człowieczek pragnie ssać twoją pierś.

Czy wciąż masz ochotę na szaleństwa w sypialni? Nie? Brawo za empatię! Poczekaj, a już niedługo twoja cierpliwość zostanie nagrodzona.

Biust świeżo upieczonej mamy - jest niesamowicie podniecający - co potwierdzi większość tatusiów. Piersi karmiącej partnerki są pełne, jędrne - stanowią kwintesencję kobiecości.

Żadna inna część ciała nie budzi u mężczyzn takiego pożądania, nic więc dziwnego, że to właśnie piersi w trakcie gry wstępnej mężczyźni pieszczą najczęściej. I nawet jeśli pieszczoty pobudzają wydzielanie mleka (a zwykle tak się dzieje), większości panom to nie przeszkadza.

Mało tego: aż 70 proc. mężczyzn deklaruje, że miałoby ochotę spróbować kobiecego pokarmu! Parom, które uważają, że w laktacji nie ma nic podniecającego, polecamy staniczki z wkładką laktacyjną wchłaniającą wyciekający pokarm. Młoda mama może włożyć taką bieliznę i bez obaw poddać się pieszczotom męża.

Czułość dla partnera - stare przysłowie odnoszące się do relacji damsko-męskich głosi: "Jaki dzień, taka noc". To, co się dzieje w sypialni, jest odbiciem waszej codzienności.

Pamiętajcie więc o tym, by nie szczędzić sobie miłych gestów. Pogłaskanie po policzku, niespodziewany pocałunek w szyję, przytulenie się to sygnały, które mówią: "Kocham cię, podobasz mi się, lubię, kiedy jesteś blisko".

Takie gesty są ważne dla was obojga. Kobietę utwierdzają w przekonaniu, że partner nadal widzi w niej nie tylko matkę, ale także atrakcyjną kochankę.

Mężczyźnie zaś dają poczucie, że pojawienie się dziecka nie zepchnęło go na drugi plan, więc nie jest zazdrosny o maluszka.

Dyskusje nocą - sypialnia powinna być dla was miejscem relaksu i miłosnych zbliżeń.

Dlatego nie prowadźcie w łóżku dyskusji o niezapłaconych rachunkach czy kłopotach w pracy. O codziennych sprawach możecie porozmawiać w kuchni przy herbacie. Niech sypialnia będzie waszą oazą.

Energia na wyczerpaniu - w pierwszych miesiącach po narodzinach maluszka wasze libido spada. To naturalne.

Większość kobiecej energii pochłania teraz opieka nad dzieckiem, męska energia zaś skupia się głównie wokół spraw materialnych i zapewnieniu utrzymania rodzinie. Za kilka miesięcy (przy pierwszym dziecku może to trwać nawet około pół roku),

kiedy oboje oswoicie się z nową sytuacją, wszystko powinno wrócić do normy. Wtedy sypialnia przestanie wam służyć wyłącznie do spania.

Dowiedz się więcej na temat: testy | sypialnia | Piersi | partnerka | substancje | powrót | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje