Reklama

Reklama

Szczęśliwi we... troje

Rady dla niej: Przygotuj się wcześniej do romantycznego wieczoru, bo dziecko nie da wam zbyt wiele czasu. Zrób kolację, włóż ładną bieliznę, ustaw świece (możesz to zrobić podczas popołudniowej drzemki malucha). Zaplanuj wieczorny scenariusz, tak, by np. pomiędzy kolacją a upojnymi chwilami w sypialni, przypadło... wieczorne karmienie dziecka (potem będzie spało, więc jest mniejsze prawdopodobieństwo, że przeszkodzi wam podczas miłosnych uniesień). Unikaj spania z niemowlęciem w jednym łóżku, aby nie stało się to normą. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj męża z sypialni (później trudno mu będzie do niej wrócić). Jego noclegi na kanapie nie sprzyjają zacieśnianiu więzi między wami.

Reklama

Rada dla niego: Okaż cierpliwość, jeśli żona będzie musiała podejść na chwilę do łóżeczka waszego szkraba, by podać mu pierś lub butelkę. Pamiętaj, że poczucie humoru, zwłaszcza wtedy, gdy dziecko przerwie wam igraszki, często ratuje całą sytuację. Bądź przygotowany na to, że nie wszystkie misterne plany mogą się ziścić. Czasami dzieci całkowicie je udaremniają. Wtedy trzeba umówić się na kolejny wieczór...

Malec skończył już roczek

Wreszcie możecie trochę odetchnąć. Pod koniec pierwszego roku życia wasze dziecko będzie praktycznie przesypiało noce, więc problem ciągłego zmęczenia powinien już zniknąć. W tym czasie możecie wynieść łóżeczko malucha do dziecięcej sypialni, by zyskać jeszcze więcej intymności. Jeżeli dziadkowie zadeklarują chęć zajęcia się dzieckiem, korzystajcie z okazji i podrzucajcie im malucha (np. w weekendy). Wy w tym czasie możecie wybrać się do restauracji, kina lub na piknik. Wspólne chwile podniosą temperaturę waszego związku. Będą znakomitą okazją, by pobyć ze sobą sam na sam i przypomnieć sobie, że jesteście nie tylko rodzicami, ale także mężem i żoną. Rady dla niej: Jeżeli gdzieś się wybierzecie, nie rozmyślaj stale o dziecku. Pod czułą opieką dziadków maluchowi na pewno nie stanie się krzywda. Postaraj się czerpać jak najwięcej radości z randki z mężem. Planuj takie wyjścia, bądź otwarta na propozycje.

Rady dla niego: Troszcz się o żonę, w ciągu dnia dzwoń do niej, pytaj co u niej słychać. Wyrywaj ją z codziennej rutyny. Zaskakuj drobnymi prezentami i często mów, że ją kochasz....

Wasz smyk jest coraz starszy

Kilkulatek będzie bardziej samodzielny, ale też zacznie domagać się okazywania uczuć. O najmniej spodziewanych porach będzie przychodzić do waszej sypialni. Może też zadawać niedyskretne pytania, np: "Mamo, dlaczego przytulasz się do taty?". Przygotujcie się na to i odpowiednio reagujcie.

Rady dla niej: Nie szczędź czułości mężowi. Okazuj ją także przy dziecku, nawet jeśli malec urządza wam sceny zazdrości. Smyk powinien wiedzieć, że małżeństwo to związek dwóch kochających się osób, a okazywanie sobie nawzajem uczuć jest czymś jak najbardziej naturalnym. Odpowiadaj szczerze na pytania dziecka: "Przytulam się do taty, bo go kocham". Taka odpowiedź, będzie również sygnałem dla męża, że wasz związek jest dla ciebie ważny. Postaraj się postawić maluchowi wyraźne granice. Jeśli nocą zawędruje do waszej sypialni, odprowadź go do łóżeczka. Nie pozwalaj mu wieczorem długo dokazywać, tylko układaj spać, mówiąc: "Wieczór jest dla mamy i taty".

Rady dla niego: Wspieraj żonę w budowaniu waszej intymności. Zamontuj od wewnątrz zasuwkę w drzwiach sypialni. Nawet, jeśli się zdarzy, że malec zastanie was w bardziej intymnej sytuacji, nie wpadaj w panikę. Wyjaśnij, że w ten sposób okazujecie sobie miłość i że tak właśnie robią rodzice.

Patrycja Kosińska

Dowiedz się więcej na temat: myśli | dziecko | szczęśliwi | W.E.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje