Reklama

Reklama

Szkoły rodzenia - o co chodzi?

Coraz częściej kobiety w ostatnich miesiącach ciąży uczęszczają na zajęcia do szkół rodzenia. Szczególnie w większych miejscowościach jest to zjawiskiem powszechnym.

Czy uczestnictwo w szkole rodzenia jest konieczne? Czy wymagane jest potwierdzenie odbycia takich zajęć?

Kobiety, które nie uczęszczały do szkół rodzenia, również dają sobie radę podczas porodu. Odbycie takiego kursu nie jest wymagane. Jednak uzyskane podczas spotkań w szkole rodzenia informacje i umiejętności pozwalają z większym spokojem i świadomością przeżyć sam poród, jak i pierwsze dni z maleństwem. Szkoły rodzenia są pomocą szczególnie dla małżeństw oczekujących pierwszego dziecka.

Czy zajęcia są płatne?

Jest wiele szkół rodzenia - wiele z nich działa przy każdym szpitalu położniczym, są też szkoły prywatne. Niektóre szkoły są bezpłatne, w innych trzeba opłacić kurs. Większość szkół zamieszcza w internecie informacje o podejmowanych tematach, miejscu odbywania zajęć i ewentualnych odpłatnościach.

Reklama

Kiedy najlepiej wybrać się na zajęcia?

Optymalnym czasem na zajęcia w szkole rodzenia jest trzeci trymestr ciąży. Niektóre szkoły przyjmują kobiety we wcześniejszych miesiącach ciąży, ale zależy to już od indywidualnych preferencji. Można zdecydować się na uczestnictwo w zajęciach będąc we wcześniejszym miesiącu ciąży, jednak jest ryzyko, że do porodu znaczna część przekazanych informacji zdąży ulecieć.

zdronet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje