Reklama

Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe

Nakładem ART EGMONT ukazała się, specjalnie dla najmłodszych fanów motoryzacji, książka Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe autorstwa Michała Leśniewskiego z ilustracjami Macieja Szymanowicza. To zabawnie i w inteligentny sposób opowiedziana historia motoryzacji, a nie kolejny podręcznik z zestawieniem danych technicznych i opisami poszczególnych modeli.

O tym, jak ważny jest samochód, wie każdy. Dzieci jeżdżą nim do szkoły, na wakacje albo w odwiedziny do rodziny. Samochód dostarcza też towary do sklepów, materiały na budowę albo... przewozi inne samochody. Specjalnymi autami jeżdżą policjanci, lekarze i strażacy. Kiedyś samochody wyglądały zupełnie inaczej niż dzisiaj. Ich twórcy przeżyli wiele różnych przygód, czasem groźnych, czasem zabawnych. Gdyby nie oni i ich przygody, samochód nie wyglądałby tak jak dzisiaj. A może nie byłoby go wcale? Kto wie?! 

"Ale auta!" to książka edukacyjna, w przystępny i dowcipny sposób prowadzi młodego czytelnika przez historię motoryzacji i zasady działania samochodów. Stroną literacką zajął się Michał Leśniewski, redaktor miesięcznika "Classicauto", w którym pisze o ciekawych autach zabytkowych. W książce przybliża kolejne dekady historii motoryzacji za pomocą tytułowych "odjazdowych historii samochodowych". Z poszczególnych stron dzieci nie tylko dowiedzą się, jak wyglądał pierwszy samochód, lecz także przeczytają o polskiej motoryzacji, kultowych autach, modzie automobilowej, rekordach prędkości oraz współczesnych supersamochodach. Poszczególne opowiadania bogato zilustrował i dopracował w najmniejszych szczegółach Maciej Szymanowicz. To wszystko sprawi, że książka Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe doskonale sprawdzi się jako pierwsza publikacja o motoryzacji w dziecięcej bibliotece.

Reklama

O książce

Tytuł: Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe

Autor: Michał Leśniewski

Ilustrator: Maciej Szymanowicz

Oprawa: twarda

Objętość: 88 stron

Grupa docelowa: 6 lat+

Premiera: 13 września 2017

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama