Reklama

Reklama

Basia bawi dzieci już 10 lat! Kolejne przygody w serii

Już 14 marca br. na półki księgarskie trafią dwa nowe tytuły Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak, w serii Basia – Basia i tablet oraz w cyklu Basia i przyjaciele – Lula. Tradycyjnie już w książkach o Basi pytania i wątpliwości pięcioletniego człowieka zostały potraktowane z należytą powagą, a także z właściwym autorce poczuciem humoru. I jak zwykle są pieczołowicie zilustrowane, w przewrotny, charakterystyczny dla Marianny Oklejak sposób.

W najnowszej książce "Basia i tablet" główna bohaterka razem z rodziną wyjeżdża nad morze. Czas w drodze umila (a może raczej utrudnia) im tablet, który Janek dostał od kuzyna. Nie dość, że tablet ma tyle różnych funkcji, że ciężko wspólnie zadecydować, w jaki sposób go wykorzystać, to jeszcze psuje nerwy mamie, która obawia się, że dzieci wpadną przez niego w nałóg. Tata tłumaczy, że mądrze wykorzystywany nie szkodzi, ale do końca nie wiadomo, jaka jest prawda. W końcu urządzenie ma coś wspólnego z żelkami - bardzo trudno się od niego oderwać. Czy Basi uda się zrozumieć, czemu taki mały przedmiot budzi tyle skrajnych emocji? Czy dowie się, o co tak naprawdę chodzi z tym nałogiem, o którym wspomina zaniepokojona mama? W tym tomie przygód Basi autorki zmierzyły się z tematem nowoczesnych technologii w życiu dziecka.

Reklama

"Basia i przyjaciele" to nowa seria, która powstała z myślą o wiernych fanach Basi. Dzięki niej starsi miłośnicy przygód Basi nie muszą żegnać się z ulubioną bohaterką. Mogą sięgnąć po nieco bardziej złożone historie, w których poznają starszych przyjaciół Basi. "Lula" to opowieść o Alicji, kuzynce Basi, jej emocjach, relacjach z rodziną i rówieśnikami, a także wymaganiach jakie stawiamy dzieciom. 

Lula bardzo denerwuje się występem tanecznym. Stres i wymagania, jakie sobie stawiamy, to niełatwa sprawa. Chce wypaść jak najlepiej, ale nie zależy to tylko od niej, bo ma tańczyć wraz Basią. A wiadomo, że Basia i balet to połączenie dość brawurowe. Czy dziewczynce uda się zachwycić publiczność?
Czy rodzice będą z niej dumni? Czy Basia nie zepsuje jej występu i nie skompromituje jej tym samym w oczach najbliższych? Książka skłania do refleksji nad sposobem wychowywania dzieci i pozwala spojrzeć na te kwestie z perspektywy najmłodszych. 

"Basia" ukazuje się od jesieni 2008 r. Do tej pory wydane zostały 32 tomy opowiadań w obu cyklach. Wierni czytelnicy mogą liczyć jeszcze na dwie niespodzianki. 14 marca br. ukaże się "Basia. Wielka Księga słów", a w kwietniu zobaczymy Basię po raz pierwszy na ekranach kin w całej Polsce - wraz z premierowym, piątym odcinkiem Basia i nowy braciszek! Kolejne przygody Basi w książkach już po wakacjach.  

Basia i tablet

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Oprawa: twarda

Liczba stron: 24 

Wiek: dzieci 3+

Basia i przyjaciele. Lula

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Oprawa: twarda

Liczba stron: 24 

Wiek: dzieci 6+

14 kwietnia br. "Basia" zawita na ekrany kin w całej Polsce (w tym do kin sieci Helios i Multikino). Cztery odcinki serialu "Basia" wyprodukowanego przez Grupę Smacznego miały swoją festiwalową odsłonę podczas 

4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w Warszawie i Wrocławiu, gdzie okazały się prawdziwą rewelacją. Do zestawu włączony zostanie nigdzie wcześniej nie prezentowany piąty odcinek pt. "Basia i nowy braciszek".

Reżyserzy serialu, Marcin Wasilewski i Łukasz Kacprowicz, zachowali styl rysunków i poczucie humoru tak charakterystyczne dla książek o Basi. Pokazany jest w nim świat z perspektywy pełnej ciekawości pięciolatki, 

dla której wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem są początkiem niezwykłej przygody. Każdy z prezentowanych pięciu odcinków zaprasza widzów do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. 

"Basia" - odcinki w zestawie kinowym:

"Basia i biwak"; "Basia i Anielka"; "Basia i dziadkowie"; "Basia i upał w zoo"; "Basia i nowy braciszek" (premiera)

Polska, 2016-2018, 50′; kategoria wiekowa 4+

reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz

produkcja: Grupa Smacznego

dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

premiera: 14 kwietnia 2018

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje