Reklama

Reklama

Co robić, gdy widzisz agresję wobec dziecka?

Szarpanina na przystanku, krzyki na placu zabaw, hałasy zza ściany. Gdy jesteście świadkami takich scen z udziałem dziecka i dorosłej osoby, nie bądźcie obojętni.

Co możesz zrobić, gdy widzisz agresję wobec dziecka?

Reklama

- Obniż poziom agresji. Podejdź do dorosłego, zapukaj do drzwi i zapytaj o cokolwiek ("Która godzina?", "Jak trafić na dworzec?", "Czy otrzymał pan rozliczenie za prąd?"). W ten sposób odwrócisz jego uwagę od dziecka.

- Opisz, co widzisz i zaoferuj pomoc. Powiedz: "Chyba jest pani (pan) bardzo zdenerwowana. Czy mogłabym jakoś pomóc?" Czasem krótka rozmowa pozwoli opiekunowi się uspokoić, uświadomić, że krzywdzi dziecko.

- Wezwij pomoc. Jeśli nie możesz zdecydować się na bezpośrednią reakcje, zadzwoń na policję (997) lub tel. alarmowy (112). 

Nie tylko kary cielesne krzywdzą dziecko. Do karygodnych zachowań wobec najmłodszych należą także: zaniedbywanie, brak opieki, narażanie na niebezpieczeństwo czy głodzenie. Nie bądźmy wobec tego bierni - namawia Rzecznik Praw Dziecka w kampanii społecznej "Reaguj. Masz prawo". Więcej na: www.jakreagowac.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje