Reklama

Reklama

Czy masz pewność, że kosmetyki twojego dziecka są bezpieczne?

Mówi się, że miłość do dziecka przechodzi przez skórę. Warto wiedzieć, że nie mamy do czynienia z piękną metaforą – takie są fakty. Niemowlęta, które są noszone i głaskane przez rodziców lepiej się rozwijają, mniej płaczą, za to częściej się śmieją. Ale nie tylko okazywanie uczuć przez dorosłych wzmacnia radość maluszka. Pamiętać trzeba, że zwykły zabieg pielęgnacyjny to dla niego nowe doświadczenie, nauka i poznawanie świata. Należy jednak pamiętać, żeby wybrać bezpieczny dla zdrowia kosmetyk. Niewłaściwy może uczulić dziecko. Natomiast alergia kontaktowa (skórna) zostaje z dzieckiem do końca życia.

Skóra dziecka jest wrażliwa, cienka i delikatna, co powoduje, że trzeba obchodzić się nią wyjątkowo ostrożnie i czule. Niestety, nawet kosmetyki z napisem hipoalergiczne i  te przeznaczone od pierwszego dnia życia mogą zawierać silnie alergizujące składniki zapachowe, niebezpieczne dla zdrowia konserwanty i barwniki. Skóra maluszka nie ma jeszcze wytworzonej bariery ochronnej, jest niezwykle podatna na zranienia, a także wysypki, które często pojawiają się po zastosowaniu nieodpowiednich środków do pielęgnacji.

Reklama

Gdy na ciele dziecka pojawia się wysypka, rodzice często myślą, że jest spowodowana alergią pokarmową. Tymczasem właśnie źle dobrany kosmetyk daje skutki uboczne podobne do alergii pokarmowej. Na dodatek nie tylko może spowodować jednorazową wysypkę, ale też uczulić młodego człowieka do końca życia. Konieczna jest  konsultacja z dermatologiem, a przy silnych objawach atopowego zapalenia skóry (AZS), przepisanie leków antyalergicznych. Takich nieprzyjemnych sytuacji można uniknąć, kiedy wiemy, czym pielęgnować nasze dziecko.

Co wybrać?

Warto poszukać kosmetyków, które będą bezpieczne. Najlepiej bezzapachowych, bo najsilniejszymi alergenami są te, które roztaczają przyjemną dla nas woń. Uczulić mogą również barwniki i zawarte w produktach niektóre, alergizujące konserwanty, dlatego tak ważne jest, byśmy czytali etykiety. Konkurencja jest duża, a każdy producent będzie przekonywał nas, że jego artykuły są najlepsze. Uśmiechnięte buzie na reklamie to za mało - szukajmy informacji o certyfikatach przyznawanych kosmetykom.

Wielu rodziców wie, ze najlepiej wybierać kosmetyki ekologiczne. Niestety często nie wiemy, że natura również może bardzo uczulić nasze maleństwo. Dlatego, żeby kosmetyki były bezpieczne dla najmłodszych muszą być nie tylko organiczne, ale także hipoalergiczne, pozbawione zapachu i innych niebezpiecznych, uczulających substancji. Gwarancję, że kosmetyk jest wolny od alergenów i bezpieczny dla zdrowia daje m.in. organizacja Allergy Certified. Warto szukać jej logo na opakowaniu kosmetyku dla dziecka.

Marka Derma Eco Baby ma aż cztery międzynarodowe certyfikaty, które gwarantują organiczność składników, hipoalergiczność i bezpieczeństwo dla środowiska. Kosmetyki wyprodukowane są z  organicznych i równocześnie oczyszczonych z alergenów składników dzięki czemu ryzyko wywołania alergii jest zminimalizowane. Gwarancję, że kosmetyk jest prawdziwie hipoalergiczny, bezpieczny dla maluszków, kobiet w ciąży, mam karmiących i wszystkich innych osób daje międzynarodowa organizacja Allergy Certified. W środkach Derma Eco Baby znajdziemy leczniczy aloes, łagodzące podrażnienia masło shea, olej kokosowy odbudowujący płaszcz lipidowy skóry, a także dobroczynny olej z pestek moreli, olej ze słodkich migdałów, czy witaminę E, odpowiedzialną za nawilżanie.

Siła spokoju

Gdy maluszka nie męczą przykre objawy (jak zaczerwienie, krostki, swędzenie, czy obrzęki - spowodowane kontaktem z alergenem), lepiej i dłużej śpi, jest radosny i zadowolony. Spokojne, zdrowe dziecko nie sprawia kłopotów rodzicom, co z kolei sprawia, że są bardziej wypoczęci - nie doświadczają bowiem sytuacji, które często towarzyszą opiece nad niemowlęciem. A wypoczęci rodzice lepiej dbają o dzieci i tak koło się zamyka. Troszcząc się o skórę swojej pociechy, dbasz zatem o dobrostan całej rodziny, ale przede wszystkim o zdrowie maleństwa teraz i w przyszłości. Alergia skórna (kontaktowa) zostaje bowiem z dzieckiem do końca życia a wiedząc, że wybierasz najlepsze kosmetyki, nie musisz się obawiać o zdrowie i komfort swej latorośli.

Artykuł powstał we współpracy z marką Derma Eco Baby.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje